Gran Turismo Sport’un Fragmanı Yayınlandı

Yılın merakla beklenen video oyunları arasında yer alan Gran Turismo Sport için yeni fragman, E3 2017 kapsamında yayımlandı. İşte detaylar...

Bu yıl ki E3 2017‘de, Microsoft’un ardından sahneyi alan Sony, yarış oyunu severlerin tutkuyla bağlı olduğu Gran Turismo serisinin yeni oyunu, Gran Turismo Sport’un fragmanını yayımladı.

PlayStation platformuna özel olarak oluşturulan fragmanda ilk göze çarpan, oyunun grafiksel özelliklerinin oldukça geliştirilmiş olması. Gran Turismo serisinin bundan önceki oyunlarında, oyuncuların daha çok araç özelliklerine ağırlık verdiği, bu nedenle yarışın keyfine varamadığını gözlemleyen geliştiriciler bu durumu ortadan kaldırarak ağırlığı yarışlar üzerinde toplamaya karar vermiş, bu nedenle oyuncular artık kendini daha çok yarışın içinde hissedebiliyor.

İlginizi çekebilir: E3 2016 Rehberi, tüm oyunlar ve daha fazlası…

Yeni nesil Gran Turismo ile sunulan en büyük yenilik sürüş mekaniklerinin geliştirilerek çok daha gerçekçi bir izlenim yaratması. 4K çözünürlükte 60 FPS olarak çalışan oyunun grafiksel açıdan çok iyi olduğu tanıtım videosu izlendiğinde rahatlıkla görülebilir.

Görselliğe büyük ölçüde önem verilen oyunda HDR teknolojisi de sunuluyor. PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro kullanıcıları için geliştirilen Gran Turismo Sport’un çıkış tarihinin 2017’nin sonbahar ayları olduğu belirtiliyor.

Yazar: Gülce T.

TT – TeknolojiTuru

YORUM

Yorumlar 0