Snapchat Kötüye Gidiyor

Snapchat Kötüye Gidiyor

İndirilme oranında ciddi bir düşüş gözlendiği, bu nedenle Snapchat’in özelliklerini kopyalanan platformların amacına ulaştığı söyleniyor. İşte detaylar...

Bir dönemin en popüler uygulamalarından olan Snapchat’in işleri son zamanlarda kötüye gidiyor. Instinet adlı şirketin yaptığı araştırmaya göre Snapchat’in indirilme oranı büyük oranda düşmüş durumda. Bu oranın geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında %22 daha az olduğu gösteriliyor.

Bunun birinci nedeninin Snapchat’in özelliklerinin diğer rakip firmalar tarafından kopyalanması olduğu söyleniyor. En son hisse değerlerinin %26.5 oranında gerilediği belirtilen şirketin, yılın ilk çeyreğinde 2.2 milyar dolar net kaybı olduğu açıklanmıştı. Bu nedenle şirketin değeri 20 milyar doların altına gerileyerek büyük zarara uğramıştı. Önümüzdeki dönemde ise bu durumun daha da kötüleşebileceği öngörülüyor.

Önceki dönemlerde aylık indirilme sayısının sürekli yükseldiği belirtilen Snapchat’in son dönemlerde indirilme sayısı gittikçe düşüyor. En büyük darbeyi ise Apple kullanıcılarından aldığı söylenen Snapchat’in iPhone indirilme oranının %40 azaldığı belirtiliyor.

Bu düşüşün nedeninin Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın Snapchat’ın özelliklerini kullanmaya başlamasından kaynaklandığı, özellikle “hikayeler” özelliğinin rakip firmalar tarafından kullanılmaya başlanmasının, Snapchat kullanılma oranındaki düşmesinin en büyük nedeni olduğu belirtiliyor.

TT – TeknolojiTuru

Yazar: Gülce T.

YORUM

Yorumlar 0