İskoçya’da Sabahlar Olmasın Fotoğrafları

İskoçya’da Sabahlar Olmasın Fotoğrafları

İskoçya’yı sadece halk çalgısı gayda ve futbol kulüpleri ile biliyorsanız kaçırdığınız çok şey var demektir.

Avrupa’nın kuzeyi ve güneyi arasındaki karakter farkı keskindir. Güney ülkeleri sıcakkanlıdır örneğin, Fransa’nın kuzeyine, İngiltere topraklarına adım attığınızda ise hem iklim hem de insanlar bir başkadır…

Hava yoğun şekilde yağmurlu, insanlar da bir nebze gizemlidir. İskoçya ise neredeyse İzlanda’ya uzanan toprakları ile çarpıcı özelliklere sahiptir. Sarp yamaçları, yeşil doğası ve biraya daha sabah saatlerinde başlayan halkıyla bilinir. Elbette Brave Heart filmini de unutmamak gerek. İskoçlar sert mizaçlarıyla da tanınır. 

Çılgınca!

İskoçya denildiği zaman akla gelen ilk şehirler Celtic ve Glasgow. Glasgow, ünlü futbol takımı Glasgow Rangers’la kıta genelinde de bir hayli ünlü şehirlerden. Şiddet denildiğinde de ülkede ön planda. Suç oranı yüksek, insanlar kavgaya ve sert bakışlara meyilli.

Eğlence cümbüşü Glasgow ile tanışın

Belki de İskoçya’nın en şiddet dolu şehirlerinden biri Glasgow. Ancak nereye bakacağını da bilmek gerekli, şehir aynı zamanda tam bir eğlence cümbüşü.

Gece 10’dan sabah 10’a partiler, bitmek bilmeyen eğlence ile tam bir potpuri aynı zamanda. Ve şehrin bu yüzü, elbette uçlardaki manzaralar eşliğinde, Patrick D Bortz adlı sanatçı tarafından fotoğraflandı.

Eğlence ve çılgınlıkların temasını oluşturduğu çalışmaları, ‘parti, parti ve sonra yine parti…’ olarak tanımlamak da mümkün. Eğlenceli…

İşte o fotoğraflar (Büyütmek için üzerlerine tıklayınız)…

      En korkunç Google sokak görünümü fotoğraflarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

TT – TeknolojiTuru

YORUM

Yorumlar 0