Microsoft, Afrika’da 2 Yeni Veri Merkezi Kuracak

Microsoft, Afrika’da 2 Yeni Veri Merkezi Kuracak

Önde gelen donanım ve yazılım şirketi Microsoft, bulut tabanlı hizmetleri için Afrika'da 2 yeni veri merkezi kuruyor. İşte detaylar...

Microsoft, bulut tabanlı hizmetleri için dünya genelindeki veri merkezi sayısını artırmaya devam ediyor. Teknoloji şirketi, bu kez de Güney Afrika’nın iki önemli şehri Johannesburg ve Cape Town’da veri merkezleri kurulacağını duyurdu.

Önde gelen donanım ve yazılım şirketi, böylelikle ilk kez Afrika’da veri merkezi yatırımında bulunmuş oluyor. Her iki tesisin de 2018’de aktif olarak çalışmaya başlayacağı kaydedildi.

Microsoft, 2 yeni bölgeyle birlikte toplam data merkezi bölge sayısını 40’a çıkarmış oluyor. Bu gösterge, rakiplerinin hepsinden çok daha fazla sayıda data merkezi yapısına sahip olduğu anlamına geliyor.

Yeni veri merkezi alanları, Azure için bulut bilgi işlem araçları, Office 365 ve Dynamics 365 gibi üretkenlik araçları sunacak. Microsoft müşterileri böylelikle daha düşük gecikme süreleri ile işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Scott Guthrie

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft’un Bulut ve İş Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Guthrie, bulutun inovasyonu hızlandırması, dönüşümün gerçekleşmesi için Afrika kıtasındaki insanlara destek olmak, yeni girişimcilik fırsatlarını keşfetmek ve dünyanın en zor sorunlarından bazılarını çözmeye yardımcı olmak için muazzam bir fırsat görüyoruz ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir: Rapor/Afrika’da Twitter kullanım istatistikleri

YORUM

Yorumlar 0