Nvidia, 2017 Sonuna Kadar 100 Bin Geliştiriciye Eğitim Verecek

Nvidia, 2017 Sonuna Kadar 100 Bin Geliştiriciye Eğitim Verecek

Teknoloji şirketi Nvidia, yapay zekayla desteklenecek bir yapıya kavuşmak için yoğun çaba içinde ve bu alandaki eğitimlere ağırlık veriliyor. İşte detaylar.

Çip üreticisi Nvidia, 2017 yılı sonuna kadar 100 bin yazılım geliştiriciye, yapay zeka odağında eğitim vermeyi planladığını duyurdu. San Jose’deki işlemci konferansında gerçekleştirilen duyuru heyecan yarattı.

Teknoloji devinin yapay zekayla desteklenecek bir yapıya kavuşmak için yoğun çaba sarfettiği görülüyor. Bunun dünya çapındaki geliştiriciler için önemi ise son derece büyük.

Nvidia, geliştirici, veri bilimci ve araştırmacıları en son yapay zeka araçları ve teknolojileri ile ilgili olarak pratik eğitimlerle bilgilendirme sağlayacak.

Okuma önerisi: Stephen Hawking insanlığın geleceği konusunda endişeli

Nvidia’nın geliştirici programından sorumlu başkan yardımcısı Greg Estes konuyla ilgili açıklamasında “Yapay zeka, kuşağımızın tamamlayıcı teknolojisidir.” ifadesini kullandı.

Yapay zeka günümüzün en değerli gelecek trendlerinden biri olarak kabul ediliyor. Birçok yazılım şirketinin bu yönde adımlar attığı görülüyor ve Nvidia, bu alanda en çok Ar-Ge yatırımı yapan firmalar arasına katılmaya aday.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz. Takipte kalın…

TT – TeknolojiTuru

YORUM

Yorumlar 0