Fitbit’in Gelirleri Yüzde 41 Düştü!

Fitbit’in Gelirleri Yüzde 41 Düştü!

Fitbit 2017 yılı birinci çeyreğine ilişkin finansal bilançosunu kamuoyuyla paylaştı. Açıklanan rakamlar önemli bir gerilemeye işaret ediyor...

Ülkemizde de gerek online, gerekse doğrudan alışverişlerle kolaylıkla erişilebilen giyilebilir teknoloji ürünleri ile tanınan Fitbit, açıklanan yeni mali sonuçlarına göre ciddi gerileme kaydetti. 2017 yılı birinci çeyreğinde gelirlerin, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 41 gibi rekor bir seviyede gerilediği açıklandı. Fitbit geçtiğimiz aylarda bir diğer giyilebilir teknoloji üreticisi Pebble’ı satın almıştı, buna rağmen gelirlerde yaşananlar dikkat çekici.

Öte yandan analistler, gelirlerin daha da düşük olabileceğini öngörmüştü, yani haberler yine de iyi (kötünün iyisi) maiyetinde. Fitbit CEO’su James Parks, konuyla ilgili kendisine yöneltilen sorulara iyimser yanıtlar vermeyi tercih etse de mevcut durum iç açıcı görünmüyor.

Ayrıca Fitbit yeni bir ürün üzerinde çalışıyor. Pil ömrü yüksek bir aygıt olacağı kaydedilen ürünün fiyatının ise 300 dolar civarında olacağı belirtiliyor. Ayrıca Fitbit’in Surge ve Original Flex gibi daha eski cihazlarının üretimine son vereceği bildiriliyor.

TT – TeknolojiTuru

YORUM

Yorumlar 0