Apple’dan Amazon Echo Benzeri Siri Entegreli Bir Hoparlör Gelebilir

Apple’dan Amazon Echo Benzeri Siri Entegreli Bir Hoparlör Gelebilir

Apple hakkında tahminleriyle bilinen Ming-Chi Kuo'nun yeni raporunda Apple'ın Amazon Echo benzeri bir Siri Hoparlör tanıtacağı iddia ediliyor.

Apple hakkındaki isabetli analizleriyle meşhur KGI Securities‘in analisti Ming-Chi Kuo yeni yayınladığı endüstri raporunda Apple’ın yakın bir zamanda Amazon Echo benzeri bir Siri hoparlör duyurabileceğini iddia ediyor. Kuo bu ürünün adını koymasa da Apple’ın ilk ev için geliştirilmiş yapay zeka donanımı olacağının altını çiziyor.

Amazon’un sanal asistanı Alexa entegreli Echo uzun bir süredir piyasada ve bu alanda yakın bir tarihte çıkan Google Home dışında önemli bir rakibi yok. Apple’ın da bu alana girmesi akıllı evlerde kullanılan speaker’lar adına işleri kızıştırabilir. Kuo’nun raporuna göre Apple’ın bu yeni hoparlörünü WWDC’de tanıtma ihtimali yüksek. Ürün görünüş olarak Apple’ın Mac Pro bilgisayarlarını andıracak ve Amazon Echo’dan daha premium bir ürün olacak. Cihazın fiyatının da piyasadaki rakiplerinden daha yüksek olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Google Assistant mı Siri mi? Hangisi Daha İyi?

Kuo’nun raporunda Siri entegreli hoparlörün iPhone 6S’teki işlemciyi kullanacağına dair teknik detaylar da bulunuyor. Akıllı ev pazarının Apple’ın görmezden gelemeyeceği kadar hızlı büyüdüğünü belirten Kuo 2018 yılında Amazon Echo satışlarının iPad satışlarıyla yarışabileceğinin altını çiziyor. Kuo ayrıca uzun vadede Apple’ın Amazon Echo Dot’lar gibi Siri entegreli cihazlar da çıkarabileceğini iddia ediyor.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0