İnternet

TP-Link Archer VR2800 Türkiye’de Satışa Sunuluyor

IDC verilerine göre dünya kablosuz ağ pazarının lideri olan TP-Link, hem hız, hem kapsama alanı ve donanım yetenekleriyle çok güçlü yeni modem yönlendiricisini (router) duyurdu. Archer VR2800 model VDSL modem, toplamda 2.8Gbps kablosuz hızlara ulaşıyor.

Bir ev ya da ofisin tümünü kapsayan ve çok sayıda cihazın ağa bağlandığı güçlü WiFi ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanan Archer VR2800, en yeni kablosuz ağ teknolojilerine sahip. İkinci dalga 802.11ac teknolojisine sahip olan modem, VDSL2 destekli ve 100Mbps’ye kadar genişbant VDSL hız sunuyor. Cihaz üzerinde yer alan DSL girişi sayesinde ADSL dahil tüm standart DSL bağlantılarını (VDSL2, ADSL2+, ADSL2 ve ADSL) destekleyen ürün süper hızlı bir modem yönlendirici olarak geniş evlerin WiFi ihtiyacını karşılıyor.

Çift kanal desteği sunan Archer VR2800, gelişmiş Broadcom NitroQAM ve 4-Stream teknolojilerinin güçlü birleşimi sonucunda 5GHz kanalının hızını artırıyor ve geniş veri aktarım olanakları sunuyor. Modem, 5GHz kanalında 2167Mbps, 2.4GHz kanalında ise 600Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor.

En yeni WiFi standardı olan 802.11ac Wave 2 (2. Dalga) desteğinin yanı sıra MU-MIMO teknolojisine de sahip olan modem, diğer AC destekli yönlendiricilere göre dört kat daha hızlı veri aktarımı sağlıyor. Tek bir kanalda 160MHz’e kadar bant genişliğini etkinleştiren ürün üzerinde dört adet harici anten yer alıyor. Bu antenler ile güçlü ve geniş bir ağ oluşturan Archer VR2800, evin her yerinde mobil cihazların güçlü bir WiFi ağına erişmesine olanak veriyor.

Yıldırım hızında kablolu bağlantı desteği

Archer VR2800, yüksek kablosuz bağlantı desteğine ek olarak kablolu bağlantı desteği de sunuyor. Ürün üzerinde dört adet Gigabit Ethernet girişi yer alıyor. Bu bağlantı girişleri Fast Ethernet’ten 10 kat daha hız sunuyor. Bu sayede oyun konsolu, masaüstü bilgisayar ya da IPTV ağa bağlanabiliyor ve yıldırım hızında bağlantı ile her tür uygulama kesintisiz ve keyifle yapılabiliyor. Cihaz üzerinde ayrıca iki adet USB 3.0 girişi de bulunuyor. Bu girişlere de sabit disk, yazıcı, NAS gibi cihazlar bağlanabiliyor. Böylece dosyalar, fotoğraflar, müzik ve filmler ağda yüksek hızla paylaşılabiliyor.

Fiyatı belli oldu

Archer VR2800’ün Mayıs ayı içinde Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor. Ürünün satış fiyatı ise KDV dahil 300 USD (Yaklaşık 1.100 TL) olarak açıklanıyor.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu