6 GB RAM’li Galaxy S8 İddiası

6 GB RAM’li Galaxy S8 İddiası

Samsung’un sonraki büyük lansmanı şüphesiz Galaxy S8 olacak. Android işletim sistemine sahip en popüler akıllı telefon serilerinden birinin son üyesi merakla beklenirken cihazın teknik detaylarına dair kimi iddialar da kamuoyunda yer edinmeye devam ediyor. İşte bunlardan birinde cihazın RAM kapasitesi ele alınıyor…

Çin kaynaklı iddialara göre Galaxy S8 için RAM kapasitesinde ülkelere göre bir farklılık söz konusu olabilir. Buna göre ilgili modelin Çin ve Güney Kore versiyonlarında 6 GB RAM kullanılabilir. Diğer ülkelerde ise bu değer 4 GB formunda olacak. İddiaların resmi bir kanıtı ya da Samsung tarafından gelmiş herhangi bir doğrulama yok, ancak bu hamlenin Çin pazarında daha fazla ilgi görebilmek adına uygulamaya konulabilir.

Samsung, Galaxy S8 modeliyle son dönemde artan yeni amiral gemisi model beklentilerine güçlü yanıtlar vermeyi planlıyor. Şirketin akıllı telefon alternatifinde donanım tarafında ise ilginç tercihler ortaya koyabileceği yönünde birçok iddia var, önceki yıllarda da görülen bazı ülkelerde Qualcomm, bazılarında ise Exynos işlemcilerin kullanımından fazlası gündeme gelebilir. En nihayetinde ise Samsung’un çokyönlü cihaz sunmanın yanında piyasadaki zorlu rekabet koşullarına da uyumlu bir Galaxy S serisi modeli vaat etmesi bekleniyor.

Akıllı telefonlara yönelik son dönemin öne çıkan gelişmelerini ele almaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

YORUM

Yorumlar 0