Akıllı TelefonHaberOyun

Super Mario Run Sonunda Android’e Geliyor

Geçtiğimiz aralık ayında sadece iOS için yayınlanan mobil oyun Super Mario Run, yakında Android’e de geliyor. Uzun bir süre sonra bunun gerçekleşiyor olması her ne kadar tuhaf olsa da söz konusu tarih açıklandı: 24 Mart 2017.

Öncesinde APK üzerinden indirilerek Android’de de oynanabilen yapım, böylelikle ilk kez resmi şekilde cihazlara indirilebilecek. Ücretsiz olarak indirilebilen yapımla ilgili ilginç detay ise sadece birkaç bölümün bu şekilde oynanabilmesi, devam edebilmek için ek ücret ödenerek oyun içi satın alım yapılması gerekmekte.

Super Mario Run, Nintendo’ya önemli bir gelir modeli yaratmıştı. Aralık ayının sonunda yayınlanan oyunun şimdiye kadar kazandırdığı rakamın 50 milyon doları aştığı kaydediliyor.

Super Mario Run, ünlü karakter Super Mario’nun ilerleyerek engelleri aştığı, altın topladığı bir bitiş noktasına gelmeye çalıştığı oldukça kolay bir oyun olarak tanımlanabilir.

İlginizi Çekebilir: Super Mario Hiç de Masum Değil!

Oyunu Android cihazlarına yüklemek isteyenlerin şimdiden kayıt yaptırması ve bu sayede oyun çıktığı anda telefon ya da tabletlerine bildirim almaları da mümkün.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu