Akıllı TelefonHaberMetaverseOyunYazılım

Super Mario Run Hiç de Masum Değil!

Super Mario Run, son dönemin dikkat çeken oyunu. iOS ve Android üzerinden oynanabilen mobil yapım, ünlü oyun kahramanı Super Mario ile heyecan dolu ‘koşular’ ve bitmek tükenmek bilmeyen bir aksiyon temelinde yoğun ilgi görüyor. İlginç bir detay olarak da uzun saatler boyunca oynanabiliyor, sıkılmadan hem de…

Uzmanlar ise uyarıyor…

Yaptığımız araştırmaya göre Super Mario Run, tam bir data paketi düşmanı! Oyunun 1 saat oynanması sonrasında tam 60 MB veri paketi tüketiliyor. Bu rakam, örneğin 2 saatlik oyunda 120 ve toplamda da bir haftada 1 GB demek. Data paketi 4 GB olan kimselerin Instagram ve Facebook kullanımlarının etkileri de eklendiğinde Super Mario fanatikliklerinin ‘paket aşımı’ sonucunu ortaya çıkarmaması mucize.

[btn url=”https://teknolojituru.com/kategori/mobil/” text_color=”#8224e3″ bg_color=”#d8d8d8″ icon=”” icon_position=”start” size=”14″ id=”” target=”on”]Daha fazla mobil oyun haberi için buraya tıklayabilirsiniz. [/btn]

Dikkat etmek gerekli…

Super Mario oyuncularının yüksek data paketi tüketimleri sonrası mağduriyet yaşamamak adına kullanımlarına dikkat etmeleri gerekiyor. Aksi taktirde beklenmedik faturalar söz konusu olabilir.

Diğer yandan oyuna dair ilginç veriler ve bilgiler de gelmeye devam ediyor. Buna göre Super Mario Run, sadece 2 gün içinde Nintendo’ya 5 milyon dolar kazandırdı. Ayrıca aralarında ABD’nin de olduğu sayısız ülkede ‘en çok indirilen uygulama’ pozisyonunu koruyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu