Apple Kaybolmuş AirPod’un Yenisini 69 Dolara Veriyor

Apple Kaybolmuş AirPod’un Yenisini 69 Dolara Veriyor

Apple'ın yeni kablosuz kulaklıkları AirPod'ların kaybolması durumunda tanesini 69 dolar karşılığında Apple'dan satın alabiliyorsunuz.

Tedarik sürecinde yaşanan ufak gecikmelerin ardından Apple sonunda kablosuz kulaklıkları olan AirPod‘u satışa sundu. Apple tarafından “Kablosuz. Zahmetsiz. Sihirli.” kelimeleriyle lanse edilen AirPod’lar haliyle küçük cihazlar olması sebebiyle kaybedilme riski taşıyor. Dolayısıyla akıllara bu kulaklıkların kaybedilmesi durumunda ne olacağı gibi sorular geliyor.

Apple iPhone servis fiyatlandırmaları sayfasında bu sorunun cevabını vermiş. Eğer unutkan ve dikkatsiz biriyseniz kaybettiğiniz AirPod’un tanesini 69 dolara alabiliyorsunuz. Bir çift AirPod fiyatının ABD’de 159 dolar olduğunu hesaba katarsak tanesinin 69 dolara satılması makul gibi duruyor, ancak AirPod sahibi olmadan böyle bir hizmetten faydalanamayacağınızı hatırlatalım. Kaybetmenin yanında kulaklıkların pil servisinin ücreti de 49 dolar olarak belirlenmiş.

AirPod’lar ülkemizde 779 TL‘ye satılıyor. iPhone servis ücretlerinin Türkçe sayfasına baktığımızda ABD sitesindeki gibi Airpod’lar hakkında detaylı bir veriye ulaşamıyoruz. Anlaşılan Apple henüz Türkiye’de kaybedilen Airpod’un yenisini kaç TL’ye vereceğini kararlaştıramamış. Sayfada sadece Airpod’ların pil servisi için 169 TL fiyat istendiği bilgisine ulaşılabiliyor.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0