Organik SEO Uzmanı: Müslüm Aslantürk

Organik SEO Uzmanı: Müslüm Aslantürk

Dijital dünyanın en gözde pazarlama türü SEO’yu duymak bir yana, araştırıp hakkında az çok bilgi sahibi olmayan yoktur. Ülkemizde SEO ile yakından ilgilenen kişi sayısı bundan 4-5 yıl öncesine kadar bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azınlıktayken, günümüzde, özellikle geride bıraktığımız son aylarda muazzam bir kitleyi yakalamış durumda.

Bu kadar ilgi ve alâkanın sebebi ne?

Alışılmışa gelmiş ne işe yaradığını ve ayrıcalıklarını anlatan cümlelerden kaçınarak, örnekleme yoluyla sizlerle beraber birkaç noktaya değinelim, bu kadar ilgi ve alâkayı hak edip etmediğine objektif bir şekilde kendiniz karar verin.

Bir arama motoru düşünün ve dünya genelinin yaklaşık %90’ı kullansın. Bu arama motoru aracılığıyla, aradığı kelimeyle en alakalı sonucu bulmak isteyen milyarlarca kullanıcı düşünün. Son olarak, milyarlarca kullanıcıya sahip olan bu arama motorunun algoritmalarını baz alan, hedef kitleyle en kısa sürede buluşturan bir dijital pazarlama türü düşünün. Objektifliği alıp şöylece kenara bıraktığınızda, Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek olmadığını göreceksiniz.

SEO için sıralayabileceğimiz iltifatların ardı arkası gelmez fakat bu iltifatlara layık olmasında en büyük pay sahiplerinin sektörün öncüleri olduğunu da unutmamalıyız. Onlardan birisi de deneme/test amaçlı yaptığı çalışmaları büyük yankı uyandıran: Müslüm Aslantürk.

Müslüm Aslantürk kimdir?

Türkiye’nin önde gelen SEO uzmanlarından ve hatta ilk SEO danışmanı olan Aslantürk, 2002 yılından bu yana yani 14 yıldır SEO hizmeti vermekte. Kurucusu olduğu SEO ajansının Antalya ve Malatya olmak üzere 2 ayrı ilde ofisi bulunmakla beraber, kişisel sitelerin dışında birçok şirkete de kurumsal SEO hizmeti sağlamakta. Kendisinin birçok kişi tarafından tanınmasına vesile olan ise: “Çalışmaları büyük yankı uyandıran!” şeklinde birkaç satır önce bahsi geçen test çalışmaları.

Dilerseniz bu çalışmalardan çok kısa ve genel bir şekilde bahsederek bize ayrılan sürenin sonuna gelelim. Kendisi deneyimlerinin sonucu olan bir algoritma yarattı ve birbirinden alakasız binlerce rekabetli kelimede Google’da zirveye oturdu.

YORUM

Yorumlar 0