İncelemeWeb3

Philips 43PUS6101/12 SS3 İncelemesi

TV satın almayı düşünüyorsunuz ve kendinizce bazı web araştırmaları yapmaktasınız. İlk adımınız muhtemelen fiyatlara şöyle bir göz atmak olacak; bu konuda çeşitli modellere bakarak fikir edindiniz. Evet, 2000 TL civarında iyi bir 4K TV satın alabilmeniz mümkün. Büyüklüğü de ev için en ideal olan boyutlar 40-43 inç aralığında. İşte bu özelliklerde olan ve test merkezimizde ağırladığımız PHILIPS 43PUS6101/12 SS3’ü detaylı şekilde inceledik…

Tasarım

108 ekran 4K TV, ince bir profile sahip değil. Ancak fiyatı baz alındığında bunun son derece normal olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer ayaklı şekilde kullanılacaksa, her iki alt köşesine yakın noktalarda konumlandırma sağlanıyor, TV gayet şık bir şekilde duruyor. Duvara monte edildiğinde ayrıca bir aparat satın alınması gerekli. Bunun için 50-80 TL aralığında ekstra bir harcama yapılabilir.

Ön yüzünde ekran çerçevesi ortalama kalınlıkta, bu noktada da çok ince bir çerçeve beklememek gerekiyor. Alt kısımda Philips markalamasının da olduğu kısım, güzel bir görüntü sağlıyor. 2 adet HDMI, CI, 1’i 3.0 standardında olmak üzere 2 USB portu ve kulaklık girişi bulunuyor. Oyun konsolu ya da medya oynatıcı bağlamak son derece pratik.

Kumandası bir hayli hafif ve şık. En üstte güç butonu yer alıyor. Altta çeşitli düğmeler, orta kısımda ‘kanal atlama’ için genişçe bir kontrol, ekran boyutu ayarı var. Ses açma/kısma ve kanal ilerleme tuşları gibi en sık kullanılanlar bir miktar daha öne çıkarılabilirdi ama yine de kısa bir alışma süresinin ardından kullanışlı. Ayrıca kumanda da bir de Netflix düğmesi var, bu da WiFi üzerinden eğer üyelik paketiniz varsa Netflix içeriklerine erişim ve izleme deneyimi için gayet kullanışlı bir özelliğe sahip olduğuna işaret ediyor.
141933-philips-43pus610112-1Teknoloji

4K görüntü çözünürlüğü, dahili uydu alıcı, 800 Hz görüntü işleme hızı ile geliyor. Fiyat/performans anlamında iyi seçeneklerden biri olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Modelin renkleri gayet canlı, doygunluk yüksek seviyede. Ancak hızı daha iyi olabilirdi, örneğin kanal geçişlerinde bekleme süresi biraz fazla. Akıllı özellikler ise bu modelin genlerinde…

Geleneksel TV’nin ötesine geçen, daha akıllı deneyimi keşfediyorsunuz PHILIPS 43PUS6101/12 modelinde. Çevrimiçi video mağazalarından film, video veya oyun kiralayabilirsiniz ve akış gerçekleştirmeniz de mümkün. Smart TV ile sevdiğiniz kanallarda kaçırdığınız TV programlarını izleyebilir ve sayıları gittikçe artan çevrimiçi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Modelde yer alan Micro Dimming TV’nizin kontrastını optimize eden bir teknoloji. Görüntüyü 6400 farklı bölgede analiz edip gerekli ayarlamayı yapan özel bir yazılım. Daha gerçekçi bir görüntü deneyimine sahip olmanızı sağlıyor, böylelikle göz alıcı kontrastın ve görüntü kalitesinin tadını çıkarabiliyorsunuz.

Artılar:

Fiyat

Görüntü kalitesi

Kumandası

WiFi, Smart TV

Netflix desteği

Micro Dimming var

Eksiler:

Biraz kalın

Daha hızlı olabilirdi

 Tavsiye

Ürünle birlikte Power Moster ZM-GFX500H akım önleyiciyi de tavsiye ediyoruz. Güvenlik için olmazsa olmaz noktasında, ayrıca parlak ve koyu tonuyla TV’nizle uyum içinde kullanımı mümkün.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu