HaberİnternetOtomobilTrend

FIAT ve Amazon İndirimli Otomobil Satışı Konusunda Anlaştı

Reuters’ın haberine göre İtalyan otomobil şirketi Fiat Chrysler Automobiles (FCA), ABD merkezli e-ticaret şirketi Amazon ile online otomobil satışları konusunda birlikte çalışacak.

İlk aşamada sadece İtalya’yı kapsayacağı bildirilen satışlar, basit birkaç tıklama sonrasında internet üzerinden otomobil satın alınabilmesinin önünü açıyor.

Öte yandan Amazon üzerinden gerçekleştirilecek alışverişlerin üç modelle sınırlı olduğu kaydedildi; 500, Fiat Panda ve 500L. Panda, İtalya’nın en çok satan otomobili konumunda.

amazon-fiat

İtalya’daki Fiat Chrysler’den sorumlu Gianluca Italia yaptığı açıklamada, tüketicilere araç seçerken kullanabilecekleri daha verimli ve şeffaf bir yöntem sunmanın zamanı gelmişti ifadelerini kullandı.

Dünyanın 7. Büyük otomobil şirketi, işbirliğinin kendi evinin konforunda otomobil konusunda fırsat arayan alıcılara hitap edeceğini ve promosyonların da yüzde 33 oranına kadar olabileceğini açıkladı.

Araştırmalara göre, İtalyanlar’ın yarısı çevrimiçi bir araç satın almak istiyor, yüzde 97’si ise yine de sonuç olarak geleneksel bir bayinin yolunu tutmaktan yana.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu