Instagram ‘Canlı Yayına Ben de Varım’ Diyor!

Instagram ‘Canlı Yayına Ben de Varım’ Diyor!

Instagram canlı yayın konusunda 500 milyon kişilik devasa bir platform olmaya hazırlanıyor. İşte konuya ilişkin sürpriz açıklama ve diğer detaylar...

Popüler kısa video ve fotoğraf paylaşım ağı Instagram, özellikleri arasında bir yenisini daha ekliyor. Geçtiğimiz günlerde basında yer alan ‘canlı yayın’ özelliğinin Instagram’a gelmesi konusu, şirketin CEO’su tarafından ilginç bir şekilde doğrulandı.

Instagram

Financial Times’a konuşan Instagram CEO’su Kevin Systrom, söz konusu özelliğe dair gelen bir soruya ‘birbirini seven insanların canlı video yayınları ile iletişimi mükemmel bir şey’ ifadesini kullandı. Böylelikle Instagram’da canlı yayın özelliğinin kısa süre içinde kullanıma sunulması yönündeki iddialar da bir nebze doğrulanmış oldu.

Öte yandan net tarih ortada değil, Instagram’in canlı yayın konusunda büyük bir güç olabileceği ise pek de tartışmaya açık bir konu değil. Çünkü platformun yarım milyarın üzerinde kullanıcısı mevcut ve günlük aktif kullanım oranı da bir hayli yüksek. Twitter’ın Periscope’unun başı dertte olabilir özetle.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0