iPhone 7 Neden Daha Az Satıyor?

Yayınlanan bir rapora göre Apple iPhone 7 serisi, geçen yılın iPhone modellerine göre daha az satış gerçekleştiriyor. İşte detaylar...

iPhone 6 S’in geldiği nokta ile kıyaslandığında iPhone 7’nin satış adetleri yönünden hayal kırıklığı yarattığı belirtilebilir. Yeni analizlere göre iPhone 7, geçen yılın aynı dönemine göre daha az satış gerçekleştirdi. Tasarımında köklü değişikliklerin görülmediği cihazın küresel satışlarında beklentilerin altında kaldığı görülüyor.

Yayınlanan yeni bir rapora göre Apple, geçen yıla göre yüzde 1 daha az satış gerçekleştirmiş durumda. Büyük resme bakıldığında ise bir ara model olan iPhone 6s’ten daha az satan ‘temel model’ durumu ile karşı karşıya kalınıyor.

iphone-7-and-7-plus-review-19-1280x853

Apple, iPhone 7 ile satışları yüzde 13,5 oranında gerileyen Samsung’un arkasında en çok satış yapan marka konumunu sürdürmekle beraber üçüncü sıradaki Huawei markasının modellerinin yükselen grafiği ile birlikte ele alındığında önümüzdeki süreçte üçüncü sıraya düşme tehlikesi ile karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

Kısa süre önce basına yansıyan konuyla ilgili bazı Huawei yetkililerinin açıklamaları, ‘2 ya da 3 yıl içinde Apple’ın geride bırakılabileceği’ yönündeydi.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0