Android Kullanıcısı Çöp Uygulamalardan Bıkkın

Android Kullanıcısı Çöp Uygulamalardan Bıkkın

Android cihazlar yoğun şekilde kullanımda. Bu büyük pazardan nemalanmak isteyen sayısız oyun ise adeta birer 'dijital dolandırıcılık' örneği. İşte detaylar...

Android tüm dünyada 2 milyara yaklaşan kullanıcı sayısı ile başlı başına bir teknoloji gurusu. Samsung’undan Huawei’sine, Sony’sinden LG’sine kadar sayısız markanın bu işletim sistemi ile beraber sunduğu modeller kullanımda. Büyük bir keyifle deneyimlenen cihazlarda öne çıkan sorun ise uygulamalar…

Google’ın mobil uygulama mağazasından uygulama indiren kullanıcılar, özellikle ‘ilk 100’ gibi sıralamalar haricinde tercih yaptıklarında büyük hayal kırıklıkları ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Tamamen kandırmaca ve reklam odaklı oyunlar, bir süre sonra silinirken, kullanıcı deneyimine olumsuz şekilde etki ediyorlar.

android-phone-_s4-and-htc-one_-psd

Okuma Tavsiyesi: Akıllı telefonunuz için oyun tavsiyeleri

Tıkla, tıkla, tıkla… Başka bir şey sunmayan kandırmaca oyunlar

Google Play’deki oyunların büyük kısmının sadece ‘tıklanıp’ reklam açılması, ya da ekrana aniden beliren uygulama reklamlarından ibaret olduğu, konu oyunun kendisine geldiğinde ise adeta ‘çöp’ maiyetinde yapımlarla karşılaşıldığı görülüyor. Bu şekilde kullanıcıları kandırarak on binlerce dolar gelir elde eden sayısız geliştiricinin olması ise konunun bir diğer boyutu.

Kaygıyla izleniyor

Apple’ın ‘uygulama kalitesi’ konusundaki sıkı yaptırımlarının Google cephesinde görülmemesi ise bir diğer nokta. Eleştiriler Android işletim sistemi uyumlu uygulama ve oyunlarda daha yoğun kalite kontrolünün olmaması üzerinde yoğunlaşıyor.

Her gün binlerce yeni oyunun eklendiği Android arenası ise büyük bir ‘uygulama çöplüğü’ olma yolunda ilerliyor. Kaygıyla izlenenen gelişmelerin nasıl sonlanacağı merak konusu.

YORUM

Yorumlar 0