FiFA 17 UT Ayın İpuçları

Fifa 17 Ultimate Team ile ilgili neredeyse her internet sayfa bir satır da olsa yazı görme şansınız var fakat aşağıda yazılanları size sadece gerçek bir Fifa Ultimate Team oyuncusu aktarabilir.

fifa-17-ut-training

Yolculuk

Öncelikli olarak yolculuğun Fifa Ultimate Team ile ilgisi olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat var. Nasıl bir ilgisi olduğundan bahsedecek olursak herkesin bildiği üzere Yolculukta İsmi Alex Hunter olan siyahi bir genç ile yola başlıyoruz.

Yolculukta kat ettiğiniz yol boyunca size Ultimate Team de kullanabileceğiniz paketler veriyor. Paketler çok etkili olmasa da Genç yeteneğimiz Alex Hunter’la 40 a yakın maç yaptığınızda son görev olarak ise yarattığınız genç yeteneği Ultimate Team takımınızda oynatmanız için max. 75 Rate’li bir siyah Alex Hunter kartına sahip oluyorsunuz. Bu kart ilerleyen dönemde çok işinize yaramasa da ilk başlangıçta çok işinize yarayabilir.

Oyun mekaniğinden biraz bahsedecek olursak; bu yıl oyun ağırlıklı pas üzerine kurulmuş diyebilirim. Yani bir oyuncuyu alıp 11 kişiyi çalımlayarak gol atmanız neredeyse imkansız denilecek kadar zor.(5 yıldızlı skill’e sahip bir futbolcu ve hareketler konusunda profesyonel biriyseniz işler değişebilir)

Oyun tamamen çok pas ve organizasyon üzerine kurulmuş tabiî ki de bir önceki yıla nazaran çok daha zorlaştırılmış.

fifa-17-fut

Fut Champions

Bu uygulama bu yıl ki en iyi uygulama diyebilirim.Size online olarak pazartesiden perşembeye kadar her gün belirli turnuvalara giriş hakkı tanınıyor.Her turnuvaya 4 giriş hakkınız oluyor ve her gün turnuvaya giriş koşulları farklı oluyor. 1 gün giriş koşulu olmaksızın istediğiniz takımı kurarak girebiliyorsunuz fakat diğer günlerde gümüş takım max takım yıldızı 3 yıldız olacak vb. özellikli takımlar kurmanızı ve bunlarla katılmanız isteniyor. Turnuvaya katıldığınızda ise Son 16 dan başlıyorsunuz eleme sistemi ile maçlar yaparak devam edebilirseniz ve finali kazanma şansına sahip olursanız.Hafta sonu finallerine katılım hakkı kazanıyorsunuz. Hafta sonu finallerinde her oyuncuya 40 maç yapma hakkı tanınıyor ve maksimum dan minimuma tüm oyuncular bir sonraki hafta ödülleri verilmek üzere ödüllendiriliyor. Ödüller inanılmaz cezbedici diyebilirim.ilk 10 a 300 bin coins ve haftanın takımı oyuncularından oluşan paketler vs verilirken, 10 galibiyet alan biri bile 40-50 bin coins ile ödüllendirilebiliyor.

Oyuncu kartları

Bu yıl EA Sports oyuna farklı renkte bir kart daha koymuş. Bildiğiniz üzere haftanın takımı oyuncuları siyah üzerine sarılı kartlar olarak çıkıyor. Fakat bu yıl tamamen siyah kartlar da çıkmış durumda. Bu kartların diğerinden farkı ne diye soracak olursanız hemen söyleyeyim. Bu kartlar futbolcunun özelliklerinin artabileceğini gösteriyor. Peki bu özellikler nasıl artar?

Bu özellikler oyuncunun daha yüksek rate de bir kartı çıktığında ya da oyuncu tekrar haftanın takımına seçilip daha yüksek özelliklerde bir kartının çıkması durumunda bu kart otomatik olarak o karta dönüşüyor. Örnek verecek olursak; 94 rate ye sahip bir siyah bir Ronaldo’ya sahipsiniz.

Ocak ayında yılın oyuncuları açıklandı ve Ronaldo’nun 99’luk mavi kartı çıktı. İşte bu durumda sizin elinizdeki siyah kart Ronaldo da otomatik olarak 99 oluyor. Fakat siyah kartlar her oyuncu için çıkmıyor. Bilgilerinize.

Kadro kurma görevleri

Kadro kurma görevleri de bu yıl gelen yeniliklerden biri.Sürekli paket açan biriyseniz ve çöp adamlardan oluştuğunu düşündüğünüz bir sürü oyuncunuz varsa bunları çok iyi oyuncular,özel formalar ya da nadir oyuncu paketleri ile takas edebiliyorsunuz. Fakat aldığınız özel oyuncuları maalesef pazarda satamıyorsunuz.

Daha fazla ipucu ve detay için FIFA 17 UT inceleme yazısına göz atın. Tıklayın.

Yazar: Tahir Ustabaşıoğlu

YORUM

Yorumlar 0