Robotlarla Seks Kongresi ve Festivali 19-20 Aralık’ta Başlıyor

Robotlarla Seks Kongresi ve Festivali 19-20 Aralık’ta Başlıyor

Malezya’nın ‘ahlak dışı dediği, ve izin vermediği Robotlarla Seks Kongresi ve Festivali, Londra’ya taşınıyor. Kongre Londra’nın Goldsmith Üniversitesi’nde.

İngiltere’nin Londra şehrinde düzenlenecek olan Seks Kongresi için geri sayım başladı.

Malezya’nın ‘ahlak dışı ve insanlığa aykırı’ dediği, bu gerekçeyle de izin vermediği ‘Robotlarla Seks Kongresi ve Festivali’, Londra’ya taşınıyor. Festival, Londra’nın Goldsmith Üniversitesi’nde yapılacak.

Robotlarla Seks Kongresi ve Festivali  ne zaman düzenlenecek?

19-20 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliğin resmi ismi, Uluslar arası Robotlarla Aşk ve Seks Kongresi olarak belirlendi.

Dünya’nın dört bir yanından bilim adamları, psikologlar, robot mühendisleri ve seks robotları üreticilerinin katılacağı festivalde en son tasarımların sergileneceği açıklandı. Ayrıca festival, aynı zamanda kongre de içeriyor. Kongre içerisinde ise robotlarla aşk ve seks konusunda akademik ve bilimsel bildirilecek sunulacak.

Konuyla ilgili son gelişmelerin tartışılacağı bir platformun hazırlandığı festival, Malezya ‘hayır’ deyince, İngiltere’ye taşınmak zorunda kalındı.

robot-manset

Aşk?

Bu iş teknoloji ile biraz daha çığırından çıktı aslında. Öyle ki, robotların zamanla aşık olabilmesi için çalışmalarda bulunuluyor. Bunu da insan ilişkileri olayını bitirmeye yönelik girişim olarak yorumlayan uzmanlar, gelişmelerden rahatsız oluyorlar.

Diğer yandanABD’li araştırmacı Joel Snell; 2050 yılında bu tarz kongrelerin çok normal karşılanacağını düşünüyor.

Hep birlikte bekleyip göreceğiz, neler olacak robot dünyasında…

Yazar: Said Murat

YORUM

Yorumlar 0