BNP Paribas Blockchain Hackathon’unda Kazananlar

BNP Paribas Blockchain Hackathon’unda Kazananlar

ABD'nin New York şehrinde düzenlenen BNP Paribas Blockchain hackathon’unda kazanan projeler ve öne çıkan detayları bir araya getirdik...

ABD’nin New York şehri, 2 gün için önemli bir First Americas Bizhackathon adında bir hackathon’a ev sahipliği yaptı. Bankacılık uzmanları, müşterler, çalışanların yanı sıra Microsoft, Smartcontract, BlockStack Labs’ten önemli isimleri buluşturan etkinlikte amaç ise Blockchain aracılığıyla BNP Paribas CIB hizmetlerini ve müşteri deneyimini daha iyi hale getirmekti. Yoğun katılımlı etkinlik, büyük heyecana sahne oldu.

Smart Basket ve Smart Lien adlı uygulamalar kazandı. Smart Basket, küçük işletmeleri için geliştirilmiş. Smart Lien ise alacakların yönetiminde verimliliği artırmak için Blockchain kullanan bir diğer hizmet.

BNP Paribas Kurumsal Bankacılık Başlan Yardımcısı Bruno d’Illiers, yaptığı açıklamada, yeni teknolojilere odaklanmak BNP Paribas’ın önceliklerinden biri ve New York’ta bu Hackathon’a ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz ifadelerini kullandı.

FinTech alanında daha fazla haber için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Bitcoin’de yükseliş beklentisi Arjantin’de Uber Bitcoin Sayesinde Varlığını Sürdürüyor Hacker’lar Fidyeleri Bitcoin Şeklinde Talep Ediyor Koreli Bankacılık Devi Blockchain Entegrasyonuna Hazırlanıyor Mısır Pamuğunun Blockchain ile Tanışma Vakti

YORUM

Yorumlar 0