Köklü Japon Bankası Blockchain Testlerine Başladı

Köklü Japon Bankası Blockchain Testlerine Başladı

Japonya'nın en büyük bankaları arasında yer alan bir dizi Blockchain testi gerçekleştirmek için IBM ile çalışmaya başladı.

Sumitomo Mitsui Trust Bankası, finans, gayrimenkul ve varlık gözetimi alanlarında uygulamalar denendiğini açıkladı. Bankacılık şirketi, Aralık 2015’te R3 Blockchain konsorsiyumuna da katılmıştı. Ek olarak bu yılın başlarında Japonya’daki birçok kurumla işbirliği kurulacağı duyurulmuştu. Bu kurumlar arasında yer alan Osaka Kinki Üniversitesi ile Blockchain uygulamaları geliştirilmesi için anlaşıldı.

Banka IBM ve Japon merkezli BT firması NEC Corporation ile gerçekleştirilen prototip çalışmalarıyla araştırmalarını genişletmiş bulunuyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlandı…

Sumitomo Mitsui Trust, gerçekleştirilen deneylerin devrimsel BT teknolojilerinin sunduğu olasılıkları ve etkinliğini değerlendirmek için yapıldığını, hedeflerinin mevcut hizmet ve operasyonları ciddi ölçüde geliştirmek veya kolaylaştırmak olduğunu belirtti.

30-3

2015 yılı sonunda artan teknolojik entegrasyon hamlelerinin devamında Sumitomo Mitsui Trust , özellikle uluslararası para transferi alanındaki finans teknolojilerini yapısına dahil etme yolunda adımlar atıyor. Şirketin, yüksek segmentli finans servisleri ile tanınan SBI Holdings ve uluslararası ödeme teknolojileri konusunda uzmanlaşmış Ripple’la da işbirliği içinde.

Kaynak: http://www.coindesk.com/sumitomo-mitsui-trust-bank-testing-blockchain-ibm/

Yazar: Müfit Y. Gökmen

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    Süleyman 6 sene

    Bitcoin den sonra şimdide blockchain diye bir şey çıktı. Bakalım daha neler göreceğiz