HaberiPhone 7Web3

iPhone 7 ve Apple Watch Series 2 Satışta!

Apple’ın yeni nesil akıllı telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Ekim ayında Türkiye’de satışa sunuldu. 7 Ekim itibarıyla ön siparişleri alınmaya başlann cihazlar, 14 Ekim 2016 tarihinden itibaren tüketicilerle buluşmaya başladı. Yeni modeller, Apple Store noktaları, Apple Yetkili Satıcıları, tüketici elektroniği mağazaları, operatör şirket satış noktaları, online kanallar ve diğer satış noktaları üzerinden sunuldu.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için belirlenen Türkiye fiyatları ise 3.000 TL’nin üzerinden başladı. Giriş seviyesi (32 GB depolama alanine sahip) iPhone 7 için fiyat etiketi 3.249 TL olurken, iPhone 7 Plus için başlangıç fiyatı 3.799 TL şeklindeydi. Her iki model de 5 farklı renk alternatifi ve 3 farklı depolama alanı (32 GB, 128 GB, 256 GB) seçeneği üzerinden sunuldu.

iPhone 7 modelinde 4.7 inçlik Retina HD ekran, A10 işlemci, M10 grafik işlemcisi, IP67 sertifikası ile suya ve toza dayanıklılık, 12 MP arka/7 MP ön kamera, 4K video kaydı, 2x optik zoom, 802.11ac, Bluetooth 4.2, NFC ve iPhone 6s’e göre 2 saat daha uzun şarj dayanıklılığı öne çıkan özellikler arasında yer aldı.

iphone-7-siyah-beyaz-renkli-modeller-yan-yana

iPhone 7 Plus ise 5.5 inç Retina HD ekran, A10 işlemci, M10 grafik işlemcisi, IP67 sertifikası ile suya ve toza dayanıklılık, 12 MP ana kamera ve telefoto kamera/7 MP ön kamera, 802.11ac, Bluetooth 4.2, NFC ve iPhone 6s Plus’a göre 1 saat daha uzun şarj dayanıklılığı öne çıkan özellikler durumunda. iPhone 7 ile ilgili dosya konumuzu ilerleyen sayfalarda görebilirsiniz.

Apple Watch Series 2, yeni kasa ve kayış seçenekleri ile birlikte 1049 TL’den başlayan fiyatlarla ekim ayının sonuna doğru Türkiye’de satışa sunuldu. Nike+ modelleri için satışlar 28 Ekim 2016 itibarıyla başladı. Apple Watch’ın ilk serisine göre tasarım anlamında büyük faklılıklar sunmadığı görülen yeni akıllı saat modellerinde donanımsal geliştirmeler ve dalgıç sınıfı su altı basıncına dayanıklı izolasyon özellikleri dikkat çekti.

apple-watch-series-2

Yerleşik GPS, 50 metre suya dayanıklı tasarım, yeni ve süper hızlı çift çekirdekli işlemci, Apple’ın bugüne kadar ürettiği en parlak ekran, aktif, motive ve bağlantıda kalmanıza yardımcı olan özelliklerle gelen Apple Watch Series 2 incelemesini ilerleyen sayfalarımızda görebilirsiniz.

iOS 10 ve Mac OS Sierra yayınlandı

Apple’ın yeni nesil mobil işletim sistemi iOS 10 ve yeni masaüstü işletim sistemi Mac OS Sierra, final versiyonları ile kullanıcılarla buluştu. iPhone, iPad ve iPod touch için gelen en son iOS sürümünde yüksek stabilite, etkili ve fonksiyonel özellikler öne çıkarken, indirilme oranlarındaki yükseklik de dikkat çekti. Kısa süre içinde tüm iOS cihazların yüzde 50’den fazlasında iOS 10 kullanılmaya başlandı. Mac işletim sistemi de yoğun ilgi gördü.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu