Samsung Galaxy Note 7 İadesi için Özel Kutu Gönderiyor

Samsung Galaxy Note 7 İadesi için Özel Kutu Gönderiyor

Samsung, üretimini tamamen durdurduğu Galaxy Note 7'lerin iadesi için kullanıcılara ateşe/patlamaya dayanıklı özel kutular göndermeye başladı.

Samsung, talihsiz amiral gemisi Galaxy Note 7‘nin başına gelenlerden sonra cihazın üretiminin tamamen durdurulduğunu açıklamıştı. Üstüne bir de kullanıcılara telefonları kapatıp kullanmamaları yönünde uyarı yapıldı. Şimdi ise firma hali hazırda satılmış olan Galaxy Note 7’lerin üzerine titriyor.

Samsung kullanıcılara geri çağırılan Galaxy Note 7’lerin günvenli bir şekilde paketlenmesi için iade seti gönderiyor. Görünen o ki ateşe dayanıklı olan bu kutular geri dönüş yolunda herhangi bir kötü senaryo daha yaşanmaması amacıyla kullanılacak. Kutuların yanında bir eldiven bile gönderen Samsung kullanıcılara ayrıca bir mektup ve cihazın nasıl paketlenmesini gösteren kağıt da göndermiş. Mektupta ‘güvenliğiniz bizim için her zaman en önemli önceliğimizdir‘ diyen Samsung, Note 7’ler için özel tasarlanmış bu kutulara cihazların özenle yerleştirilmesini ve geri gönderilmesini istiyor. Firma kullanıcılardan bu durum için özür dilemeyi de ihmal etmemiş.

Cihazı paketlerken toplam 3 kutu ve 1 statik poşetin içine koymanız gerekiyor. Ayrıca bu kutuların uçaklarla taşınması yasak. Dolayısıyla Samsung bütün geri çağırma işlemlerini kara yolu üzerinden halletmek zorunda.

İade setinin içeriği

xda-developers‘ın paylaştığı videoda Samsung’un kullanıcılara gönderdiği, yanmaya dayanıklı iade setinin içeriğini görebilirsiniz.

Samsung’un tüm bu yaşanan olumsuz olaylara rağmen krizi yönetme sürecinde başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Firma her ne kadar en baştan hatalı olsa da güvenlik problemleri çıkar çıkmaz bunların arkasında durması ve hızlıca çözüm üretmesi oldukça önemliydi. Yıllar sonra Galaxy Note 7 her ne kadar kötü bir anı olarak hatırlanacak olsa da firma itibarının daha fazla zedelenmemesi için hızlıca alınan bu kararlar oldukça gerekliydi.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0