Prisma Uygulaması Sanatı Videolara da Taşıyacak

Prisma Uygulaması Sanatı Videolara da Taşıyacak

Prisma uygulamasına video düzenleme özelliği de geliyor. Instagram ve Twitter'ın yanı sıra YouTube'da da Prisma trendi başlıyor. İşte detaylar...

Sanatsal filtreleri ile sosyal medyada fotoğraflara apayrı bir hava katan Prisma, sonraki özelliği ile videolara da el atacak. Fotoğraflardaki sanatsal filtreler, artık videolar için de benzer şekilde kullanılabilecek. Beta sürümündeki özellik, kısa süre içinde iOS uygulamasına geliyor.

Popüler uygulamaya gelecek Prisma video düzenleme özelliği için dikkat çeken bir sınırlama söz konusu. Buna göre 15 saniyeye kadar videolara Prisma efektleri eklenebilecek. En nihayetinde sürecin belli bir işleme süresini beraberinde getireceği gözardı edilmemeli.

Prisma uygulaması, yeni özelliğini kısa süre içinde kullanıma sunacak. Bununla birlikte video düzenleme ekstrasının Android cihazlara gelemeyebileceği konuşuluyor. Spekülasyonlara göre Prisma geliştiricileri, düşük çözünürlüklü video kaydı yapan milyonlarca Android cihazını ‘işe dahil etmemeyi’ düşünüyor olabilir. Eğer akıllı telefonunuz bir nebze eskiyse bu haber can sıkıcı olabilir.

Instagram ve Twitter’ın yanı sıra YouTube‘da da belirtilen özellikte videolar boy göstermeye başlayacak. Haberin devamında Prisma ile hazırlanmış bir video yer alıyor. Göz atmanızda fayda var, iyi seyirler dileriz…


Ve bir video daha…

YouTube’da başarılı olmanın püf noktalarını bir araya getirdik. Tıklayın…

YORUM

Yorumlar 0