Akıllı TelefonHaber

Android’li Nokia D1C Göründü!

Nokia DC1 modelinin bilgileri ortaya çıktı. 2016 sonuna doğru tanıtılması beklenen cihazın 1000 TL civarında olacağını şimdiden belirtelim…

Nokia, bu sene itibarıyla geri dönüyor! Şirketin yeni akıllı telefonu DC1 adıyla, önümüzdeki süreçte tanıtılacak. Özellikleri de büyük oranda açıklık kazanmış durumda.

Modelin orta seviye bir Android’li akıllı telefon olacağı kesinleşti. 1.4 GHz’lik saat hızında çalışan Snapdragon 430 işlemcisiyle gelecek. Performans olarak Lenovo’sundan Samsung’una, Asus’undan Vestel’ine bolca rakibi var. Fiyat önemli bir tercih konusu olacak.

3 GB RAM, Adreno 505 grafik işlemcisi, 5.2 ya da 5.5 inç ekran öne çıkan diğer özellikler olacak. Ekranın yüksek çözünürlüklü olması da kesinleşti; 2K ekran söz konusu olabilir, bu da orta segment açısından iddiasını yükseltecek faktörlerden biri olur.

Üründe kameralar da iddialı; 22.6 MP arka kameraya sahip olacağını ifade edelim. Öte yandan Full HD video kaydı bekleniyor. Nokia, her zaman iyi kameralarla gelen bir marka oldu, ancak büyük fark yaratmayı da bir türlü başaramadı. Bakalım sonraki nesil Nokia DC1 fiyatı ve özellikleri ile beklentileri karşılayabilecek mi? Takipteyiz…

NOT: Görsel temsilidir.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu