Acunn.com ve AjansHaber.com’a Ne Oldu?

Acunn.com ve AjansHaber.com’a Ne Oldu?

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden Acunn.com ne oldu? Acunn.com kapatıldı mı? AjansHaber.com ne oldu? İşte yanıtlar...

Türkiye’nin önde gelen web siteleri Acunn.com ve AjansHaber.com, Google aramalarında çıkmıyor? Peki Acunn.com ne oldu? Ajanshaber.com ne oldu? İşte yanıtlar…

Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden ikisi, Acunn.com ve AjansHaber.com 5 Eylül 2016 itibariyle Google’dan spam cezası yedi. Sürpriz gelişme sonrasında her iki sitenin Google aramalarındaki varlığı sona erdi. Öte yandan linkler aktif olarak çalışmaya devam ediyor, yani sitelere Google üzerinden olmasa da linkler üzerinden (www.acunn.com) giriş yapılabiliyor.

Bu cezanın geçici mi kalıcı mı olduğu bilinmemekle beraber, tüm aramalardan silinen haber siteleri ayrıca Google’ın haber servisi olan Google News‘ten de çıkarıldı.

Acunn.com Ban Yedi!

Google geçtiğimiz günlerde Phantom 4 isimli yeni algoritma güncellemesini yapmıştı. Bu güncelleme reklam yerleşimleri de dahil olmak üzere birçok etkeni göz önünde bulunduruyordu. Acunn.com ve AjansHaber’in bu güncellemeden etkilendiğini direkt olarak söylemek yanlış olur fakat öngörümüz bu şekilde.

Her ne kadar büyük medya kuruluşlarının spam yapmayacağını düşünsek de maalesef Google’ın algoritma açıklarını göz önüne alarak bu şekilde çalışmalar yapabiliyorlar. Hatta kısa bir süre önce Türkiye’nin en büyük spor sitelerinden biri olan NTV’nin de video olmayan içerikleri video şeklinde göstererek arama sonuçlarını manipüle ettiğine şahit olmuştuk.

Bu haber sitelerine muhtemelen Google tarafından ban sebepleri bildirilmiştir. Yetkili ve çalışanların iyileştirmeler yaptığını, sayfalarının kısa bir süre sonra tekrar arama sonuçlarında yer alacaklarını tahmin ediyoruz.

Bu güncelleme ile daha birçok web sitesinin Google tarafından ceza alacağını tahmin ediyoruz. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0