iPhone 7 Hakkındaki Son Dedikodular

iPhone 7 Hakkındaki Son Dedikodular

Yeni iPhone'ların tanıtılmasına çok az kaldı. Biz de tahminleriyle meşhur Ming Chi Kuo'nun iPhone 7 hakkındaki son raporlarını yazdık.

iPhone 7‘nin (ya da adı her ne olacaksa) tanıtımına günler kala Apple hakkında yaptığı doğru tahminlerle tanınan KGI Securities analisti Ming Chi Kuo edindiği son bilgileri medyayla paylaştı. Sıradan kullanıcılar iPhone 6S’ten farklı hissetmeyecek diyen Kuo’nun telefonla ilgili paylaştığı detaylara göz atalım.

– Yeni A10 İşlemci: TSMC üretimi olduğu söylenen işlemcinin 2,4-2,45 saat hızına sahip olacağı iddia ediliyor. Yeni işlemcinin ısınmaya ve güç tüketimine yönelik önemli bir etkisi olacağı da belirtilenler arasında

-Depolama Alanı ve Bellek: Apple’ın bu sene iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta 16GB seçeneğini kaldırıp yerine 32, 64, 128 ve 256 GB depolama alanı seçeneklerini sunması bekleniyor. Ayrıca Apple’ın bu yıl iPhone 7 Plus modelinde 3 GB DRAM, iPhone 7’de ise 2 GB RAM kullanması yüksek bir ihtimal.

colors-5 Renk Seçeneği: Kuo’nun iddialarına göre bu yıl yeni iPhone’lar yeni renk seçenekleriyle gelecek. Bu yeni renkler piyano siyahı ve koyu siyah olarak belirtilmiş. Bununla ilgilide geçtiğimiz günlerde sızdırılan bir fotoğraf var. Fotoğrafta 5 farklı renkte olan iPhone SIM tepsilerini görebiliyoruz.

-Suya Dayanıklı: Yeni iPhone’lar IPX7 sertifikasına sahip olacaklar. Böylelikle telefonlar suya karşı daha dayanıklı olacak. Suda 1 metre derinliğe kadar telefon zarar görmeyecek.

ear-Kulaklık Girişi Yok: Yeni iPhone’larda 3,5mm kulaklık girişi olmayacağı uzun süredir konuşulan bir konu. Duyduğumuz, gördüğümüz sızıntılardan da artık bunun olma ihtimali çok yüksek diyebiliriz. Kulaklık için lightning girişini kullanacak olan Apple kutuların içine 3,5mm adaptörü de koyacak. Böylelikle standart kulaklıklarınızla da kullanabileceksiniz. Apple’ın 3,5mm girişi kaldırma sebebinin daha güçlü hoparlörler ve daha gelişmiş force touch için olduğu tahmin ediliyor.

-Yeni Home Tuşu: Apple’ın iPhone 7’lerde yapması en çok beklenen yeniliklerden birsi de home tuşu. Söylentilere göre yeni iPhone’larda baskı hassasiyeti olan ancak basılamayan bir home tuşu bulunacak.

iphone 7 camera-Çift Arka Kamera: En çok konuşulan dedikodulardan bir tanesi de iPhone 7 Plus’ta çift arka kamera bulunacağı. Her ikisi de 12 megapixel olması beklenen lenslerin birisi geniş açılı daha büyük pixellerle çekim yapacak. Kameranın flash’ı ise 4 LED ile desteklenecek. Böylelikle ortam ışıklarında daha kaliteli fotoğraflar elde edilebilecek. Yeni kameranın DSLR cihazlar ile rekabet edebileceği konuşuluyor.

Yeni iPhone’nun tanıtılmasına günler kala Kuo’nun cihaz hakkındaki son tahminleri bunlar. Tabii ki bir kesinlik değeri taşımıyor ama çok farklı bir şey göreceğimizi de düşünmüyoruz.

Apple yeni iPhone’ları 7 Eylül’de tanıtacak.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0