TP-LINK Vivid Serisi 6700 mAh Power Bank İncelemesi

TP-LINK Vivid Serisi 6700 mAh Power Bank İncelemesi

Mobil cihazlar için geliştirilen şarj ünitesi TP-LINK Vivid Series 6700 mAh, şık tasarımı ile dikkat çekiyor. Elbette bazı eksileri de var...

Şarj üniteleri, günümüz dijital yaşamının adeta destek elemanları. Akıllı telefon, akıllı saat, tablet gibi cihazların şarj sorunları için geliştirilen aygıtların bilinirliği ve gördüğü ilgi her geçen gün artıyor. Elbette bu durumun oluşmasında Pokemon GO gibi şarjı adeta ışık hızında tüketen uygulamaların ya da çok yoğun sesli görüşme, sosyal ağlarda sörf gibi etmenlerin de rolü büyük. TP-LINK ise daha çok ağ teknolojileri alanındaki cihazları ile tanınsa da mobil şarj cihazlarıyla da uzun yıllardır tüketicilerin kalite ve güven temelindeki taleplerine karşılık veriyor. Çin merkezli şirketin yeni modellerinden biri Vivid Series 6700 mAh Power Bank. Test konuğumuz olan bu zarif aygıta yakından bakacağız.

Tasarım

Power Bank tasarımlarındaki çoğun markanın modellerinde görülen yoğun plastik algısı ve düşük malzeme kalitesi eğilimine karşı bir duruş adeta Vivid Series 6700 mAh. Şık tasarımı ile son derece iddialı. Siyah renkteki yüksek kaliteli kaplaması, altın renkteki detaylarla bezeli ve görür görmez pozitif algıları harekete geçiriyor. Hafif ve kompakt bir tasarımla geliyor. 9 cm uzunluk, 4 cm genişlik ölçülerinde ve kalınlığı da yaklaşık 2,5 cm. Kutu içeriğinde şarj ünitesiyle beraber bir de USB kablosu çıkıyor. Bu kablo, hem cihazın şarj edilmesi hem de başka cihazları şarj etmesine yarıyor.

1265_large_1_20160326124443Kullanım ve performans

TP-LINK Vivid Series 6700 mAh,; iOS, Android, Windows Phone işletim sistemli cihazlar ve miniUSB portuna sahip diğer her şeyi şarj etmek üzere kurgulanmış. Yani sadece akıllı telefon değil

dilerseniz şarj edilebilir kulaklık, mini hoparlör, kamera, gamepad gibi sayısız kategorideki ürünü de şarj edebilirsiniz.

Prensip son derece pratik; bir kablo yardımıyla sağlanan enerji transferi söz konusu. Bunun için microUSB kablosunun kalın kısmını TP-LINK power bank’e takıyor, ince kısmı da şarj etmek istediğiniz cihaza takıyorsunuz. Ardından işlem hızlı bir şekilde başlıyor. 6700 mAh’lik kapasitesi ile ortalama bir akıllı telefonu 2-3 kez şarj edebilen power bank, şarj kapasitesi bittiğinde de kısa süre içinde yeniden şarj oluyor. Kutu içeriğinde microUSB kablosunun adaptör başlığı bulunmuyor, eğer isterseniz akıllı cihazlarınızın şarj adaptör başlığını kullanabiliyorsunuz. Elbette söz konusu ürün, örneğin bir dizüstü bilgisayara takılarak da şarj edilebiliyor.

TP-LINK Vivid Series 6700 mAh ürününde kullanılan pilin arka planındaki teknoloji şirketi LG. Kore merkezli tanınmış şirket tarafından geliştirilen bir pil yapısının kullanıldığı modelde hızlı şekilde şarj etme özelliğinin yanı sıra güvenlik de öncelikli konular arasında. Düşük voltajla çalışabilir formu sayesinde daha sonradan sizi üzebilecek durumlarla karşılaşmıyor, şarj ünitesini güvenle kullanıyorsunuz.

Gerek zarif tasarımı ve güven veren TP-LINK markasının ürünü olması; gerekse LG imzası taşıyan pilinin yanı sıra teknik özellikleri ile Türkiye’de satışta olan en iddialı power bank alternatiflerinden biri. Son derece performanslı ve şarj ünitesine ihtiyaç duyan kimseler için kurtarıcı maiyetinde adeta.

Artılar:

Tasarım

Hafif

Hızlı şarj etme

Hızlı şarj olma

Eksiler:

TP-LINK Vivid Series 6700 mAh kutusundan şarj adaptörü de çıkabilirdi

YORUM

Yorumlar 0