Apple Music Festivali Yaklaşıyor, Kimler Sahne Alacak?

Apple Music Festivali Yaklaşıyor, Kimler Sahne Alacak?

Apple her yıl Eylül ayında Londra'da düzenlediği Apple Music Festivali'nin bu yıl 10.sunu düzenleyecek. İşte festivalde yer alacak sanatçılar...

Apple bu yıl 10. sunu düzenleyeceği Apple Music Festivali‘nde (önceki adıyla iTunes Festival) kimlerin sahne alacağını açıkladı. 18 Eylül’de Londra’daki tarihi Roundhouse salonunda başlayacak olan festivalde müzik endüstrisinin ikonik isimleri Elton John ve Alicia Keys‘in yanı sıra Bastille, Britney Spears, Calvin Harris, Chance The Rapper gibi isimler de bulunacak.

Apple her yıl Eylül ayında Londra’da düzenlenen festivallerin 10. yılında sahne alacak popüler sanatçıları Apple Music’in Twitter adresi üzerinden paylaştı.

Apple’ın uluslararası içerik yöneticilerinden Oliver Schusser’dan da beklentileri yükselten açıklamalar geldi. Geride kalan 10 yılda müzik severleri Londra’da ve evinde dünyanın en büyük sanatçılarıyla buluşturduklarını söyleyen Schusser, bu yılki festivallerin her zamankinden daha büyük olacağı için heyecan duyduğunu belirtti.

Apple Music Festivali’nde yer alacağı kesinleşen sanatçılardan bazılarının açıklamarı ise şöyle:

Roundhouse’da çalacağım için çok heyecanlıyım. Londra’yı seviyorum ve Apple Music Festival deneyimini hayranlarımla paylaşmak için sabırsızlanıyorum” – Elton John

Londra’yı ve Roundhouse’da sahne almayı çok seviyorum. Sizleri orada görmek için sabırsızlanıyorum. Büyüleyici olacak!” – Alicia Keys

Londra benim için çok özel, oraya geri döneceğim için çok heyecanlıyım. Apple Music Festivali’nde sahne almak için sabırsızlanıyorum. Bu aynı zamanda festivallerin 10. yılı. Harika bir parti olacak!” – Britney Spears

apple-music-festival-britney-spears-chance18 Eylül’den 30 Eylül’e kadar devam edecek olan festivallere birkaç yeni sanatçının katılması da olası. Geçtiğimiz yıl da Pharell ve One Direction önderliğinde gerçekleşen festivallerde içersinde The Weeknd’in de bulunduğu birkaç sanatçı festivaller başlamadan hemen önce duyurulmuştu.

Apple Music aboneleri festivaller boyunca çeşitli ayrıcalıklardan yararlanacak. Bunlar festivallere özel playlist, haberler, sahne arkası röportajlar ve tabii ki de en önemlisi tüm performansları canlı izleme imkanı. Dünyanın her yerindeki Apple Music aboneleri iPhone, iPad, iPod Touch, Mac, PC, Apple TV ya da Android cihazlarından festivalleri canlı olarak takip edebilecek.

İlginizi çekebilir: Apple Music İkinci Bir Şansı Hak Ediyor

18 Eylül’de başlayacak olan Apple Music Festivali’nin açılışını Elton John yapacak. Müzik severler geçtiğimiz yıllarda yaşanan bilet satın alma sistemindeki bazı problemlerin tekrar yaşanmamasını umut ediyor.

applemusicfestivallineup

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0