Yüzüklerin Efendisi Hayranları Yeni Blu-Ray Setine Tepkili

Yüzüklerin Efendisi Hayranları Yeni Blu-Ray Setine Tepkili

New Line Cinema koleksiyoncular için yeni bir Yüzüklerin Efendisi seti çıkarmaya hazırlanıyor, ancak hayranlar oldukça tepkili.

Eğer Peter Jackson’ın efsane işlerinden Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serisinin tamamını Blu-ray formatında, hacimli kutularda, birçok ekstra ile birlikte satın almak istiyorsanız hali hazırda $125 civarında bir fiyata piyasada bulmanız mümkün. Ama eğer ‘collector’s edition‘ peşinde koşacak kadar süper-nerd’seniz, “Yüzüklerin Efendisi” adı altında her türlü materyalin peşinde koşanlardansanız size bir haberimiz var; kesenin ağızını açın.

New Line Cinema, Yüzüklerin Efendisi hakkında sanki yeterince Blu-ray diskler, ekstralar, director’s cut’lar yokmuş gibi Middle Earth Ultimate Collector’s Edition adlı yeni bir koleksiyon ürünü çıkarmaya hazırlanıyor. 4 Ekim’de piyasaya sunmayı düşündükleri ürün gelmiş geçmiş en pahalı Blu-ray kutu seti olabilir. İlk olarak $800 fiyat etiketiyle ön siparişe sunulan kutu setinin fiyatı şu an Amazon’da $600.

middleearthultimate

İçinde Ne Var?

Peki bu setin $125 fiyatındaki setlerden farkı ne? Öncelikle yeni bir disk ya da herhangi ekstra bir video olmadığını belirtelim. Bunun dışında ahşap bir rafla gelen setin tüm kutuları deri ciltli. Bu deri ciltli kitaplarda ise disklerin yanında hayranların oylarıyla seçilen filmden bazı fotoğraflar bulunuyor. Tüm bunların yanında bir de hayranların oldukça seveceği, seride Bilbo’nun yazdığı Red Book of Westmarch‘ta bulunuyor. Setin yanında ekstra olarak 2 adet Orta Dünya haritası veriliyor. Ancak bunlar ne yazık ki kitap boyunda, büyük bir şey beklemeyin.

lotrhobbit
Amazon’dan ve diğer mecralardan yapılan yorumlara bakacak olursak ekstra olarak çok da bir şey sunmayan bu setin fiyatı oldukça fazla bulunmuş. Özellikle Amazon’da yapılan yorumlarda kullanıcılar adeta kan kusmuş. Genel olarak aradan bunca yıl geçmesine rağmen hala ekstra bir şey sunulmaması ve fiyat konusunda şikayetçi olunuyor. Ayrıca Yüzüklerin Efendisi serisinde genişletilmiş versiyonların dışında da silinen birçok sahne olduğunun bilindiği, buna karşın çıkarılan yeni setlerde farklı bir şey sunmamalarının saçmalık olduğu yönünde görüşler var.

Aşağıdaki videoda Dominic Monaghan (Pippin) bu pahalı sette neler bulunduğu kısaca anlatıyor.

Hayranlar oldukça tepkili, ama gelin görün bugüne kadar Orta Dünya etiketli hiçbir ürünü kaçırmayanlar Middle Earth Ultimate Collector’s Edition’ı da almaktan geri duramayacak.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0