Yeni iPad Pro Dedikoduları Gelmeye Başladı!

Yeni iPad Pro Dedikoduları Gelmeye Başladı!

Apple tarafında bugüne kadarki tahminlerinde doğruluk payı yüksek olan Ming Chi Kuo'nun iddialarına göre Apple 2017'de yeni bir iPad Pro tanıtacak.

Herkes Apple’ın Eylül ayında gerçekleştireceği iPhone tanıtımını beklerken Apple konusunda yaptığı nokta atışı tahminlerle bilinen analist Ming-Chi Kuo ortaya başka bir iddia attı: Apple 2017’de 10.5 inç büyüklüğünde bir iPad Pro modeli çıkartacak.

Kuo’nun raporuna göre 2017’de 3 yeni iPad modeli piyasaya sunulacak. Bunlardan biri 12.9″ iPad Pro 2, 10.5″ iPad Pro ve 9.7″ iPad. Apple’ın 10.5″ boyutunda çıkartacağı iPad Pro’nun daha çok ticari ve eğitim alanında kullanılacağı öne sürülürken 9.7″ boyutundaki iPad’in ise düşük fiyat segmentinde tutulması bekleniyor. iPad Pro 2 ve 10.5″ iPad Pro’da TSMC’nin ürettiği 10 nanometre A10X işlemcilerin kullanılması beklenirken düşük fiyatlı 9,7″ iPad’de yine TSMC üretimi A9X işlemcisinin kullanılması bekleniyor.

ipadprooyunKuo’nun tahminleri 2017 yılıyla da sınırlı değil. KGI Securities analisti Kuo Apple’ın 2018 yılında iPad modellerinde devrimsel yeniliklere gidebileceğini öne sürüyor. Bu radikal değişikliklerin tasarım ve esnek AMOLED ekran olabileceği yönünde iddialar da mevcut. Kuo Apple’ın yapacağı bu değişiklikleri satışları arttırmaya yönelik bir hamle olarak yorumluyor.

Diğer taraftan iPad Mini modellerinin de akıbeti merak ediliyor. Bunun dışında bir de piyasada bulunan 9.7″ iPad Pro var. Apple’ın bu ürünlere yönelik hamlesinin ne olacağı henüz bilinmiyor. Kuo’nun bugüne kadar yaptığı birçok tahmin doğru çıktı. 2018 yılna yönelik söyledikleri ise teknoloji severleri oldukça heyecanlandıracağa benziyor.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0