Bu Makine ile Elbise Katlamaya Son [Şaka Değil!]

Bu Makine ile Elbise Katlamaya Son [Şaka Değil!]

Birçok okuyucumuz için şaka gibi gelebilir. Ancak, evet, artık giysilerinizi FoldiMate adlı bir makine katlayacak. Nasıl mı? İşte detaylar...

Onlarca elbisenizi birden yıkıyorsunuz ve tek tek ütüleyip sırasıyla katlamaya başlıyorsunuz. Oldukça zamanınızı almıyor mu? Tabi ki de öyle. Bu sebeple geliştirilen FoldiMate, t-shirt, gömlek, pantolon ve hatta havlularınızı katlıyor, düzenliyor ve üst üste tek sıra halinde dolabınıza yerleştirmek üzere hazırlıyor. Şaka değil…

30 çamaşıra kadar kapasitesi olan FoldiMate, katlamalar ve tüm işlemler bittikten sonra tepsinin dolduğu alarmını veriyor ve sonrasında tepsiye dizilmiş çamaşırlarınızı alıyorsunuz. Gerçekten ciddiyiz…

Şimdilik çorap ve iç çamaşırları için kullanamayacağız. Ancak başta da belirttiğimiz gibi t-shirt, gömlek, pantolon ve havlular için hem zamandan tasarruf, hem de daha temiz ve hijyenik bir katlama metodu sunuyor, FoldiMate.

Sizin tek yapmanız gereken, tek tek mandallayıp, çamaşırlarınızı makineye asmak. Daha sonra başlat butonu ile, tüm çamaşırlar makineye sırası ile giriyor ve topluca çıkıyor.

Laundry ironing - woman folding clothes

Bu günler geride kalabilir…

Parfümlü katlama!

Hijyenik şekilde hem parfümlü hem de buharlı şekilde katlama yapan cihaz, kat kat tüm giysilerinizi düzenli şekilde size geri veriyor.

Ne zaman sipariş verebiliriz?
Tabi ki bunun için biraz daha beklemek gerekiyor. 2017 yılında ön siparişleri alınmaya başlanacak olan ürünün ABD fiyatı 700-850 Amerikan Doları arasında değişiyor olacak. Belki biraz pahalı gelebilir. Ancak evinizde hızlıca giysileri asıp başka işlerinizi tamamlarken, kısa sürede tüm elbiselerinizi katlanmış bulmak ve zamandan tasarruf etmek, güzel fikir olabilir.

Hem evliler hem de bekarlar için güzel bir çözüm aslında. Özellikle sürekli düzenli bir gardrop sahibi olmak istiyorsanız, hızlıca katlayabilir ve hem zamandan hem de iş yükünden kazanabilirsiniz.

Ev haricinde, mağazalar için de güzel çözümler sunabilir, FoldiMate. Mağaza çalışanları genelde dağılan tüm giysileri katlamak ve tekrar raflara dizmek için saatlerini harcıyor. Otomatik olarak katlayan bir cihaz, fena olmazdı, öyle değil mi?

elbise_katlama_1

Ya gelecek nasıl olacak?

2017’de ön siparişleri alacak bu ürün, tabi ki sadece bir başlangıç. Sanayi tipi daha büyük cihazların da piyasalarda yerini alacağından ya da küçük ev aletleri teknolojilerine daha yeni ürünlerin ekleneceğinden eminiz.

Şunu da belirtmekte yarar var, daha şimdiden yaklaşık 86 Bin kişi kayıt olmuş ve ürün satışa girdiğinde haberdar olmak için listeye ismini yazdırmış. Ki, ürünü piyasalarda görmemize henüz aylar var.

elbise_katlama_3

Detayları da listeleyelim o halde…

  • 110V ve 220V olmak üzere iki farklı güç seçeneği ile satışta olacak.
  • Giriş askı sayısı: 15-20
  • Çıkış tepsisi: 10-30
  • Katlama hızı: Giyisi başı 10 saniye
  • Makine ağırlığı: 30kg
  • Fiyat: 700-850 ABD Doları

FoldiMate, piyasaya giriş yaptığında, yine sizlere duyurmaya çalışacağız.

Yazar: Said Murat

YORUM

Yorumlar 0