Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 10

Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 10

Dead Rising yenilenmiş haliyle geliyor! Gwent'in kapalı betası ertelendi! No Man's Sky keşifleri hız kesmeden devam ediyor! İşte detaylar...

İlginizi çekebilir: Quake Champions’un ilk oynanış videosu yayınlandı!

Dead Rising PC çıkış tarihi belli oldu!

Dead Rising serisinin 10. yılını doldurması şerefine, serinin önceki oyunları, Dead Rising 1, Dead Rising 2 ve Dead Rising 2: Off the Record’un yenilenmiş versiyonu olacağı söylenen oyun, remastered haliyle PC platformu için yayınlanacak.

PS4 ve Xbox One platformlarının yanı sıra PC’lerin hedeflendiği serinin yeni oyununda, gelişmiş grafikler ve kamera mekanikleri göze çarpacak. Capcom‘un geliştirdiği ve çılgınlıkta sınır tanımadığı serinin yeni oyununda, beş slotluk kayıt alma sistemi, 1080p ve 60fps oynanabilirliğinin yanında yeni nesil konsollar için 4K desteği, değiştirilebilir klavye ve fare ayarları da oyunda karşılaşacağınız yeni özelliklerden.

13 Eylül‘de Steam üzerinden satışa sunulacak Dead Rising için minimum ve tavsiye edilen sistem özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Minimum:
OS: Windows 7, Windows 8, Windows 10
İşlemci: Intel® Core ™ 2 Duo 2.4 Ghz veya daha iyisi, AMD Athlon ™ X2 2.8 GHz veya daha az
Bellek: 2 GB RAM
Grafik: 6770 / AMD NVIDIA® GeForce® 550TI
DirectX: Versiyon 11

Tavsiye Edilen:
OS: Windows 7, Windows 8, 10
İşlemci: Intel® Core i5 ailesi veya AMD eşdeğeri
Bellek: 8 GB RAM
Grafik: NVIDIA® GeForce® GTX 560 veya daha iyisi / AMD 7790 veya daha iyi
DirectX: Versiyon 11

Gwent: The Witcher Card Game’in kapalı beta tarihi ertelendi!

2016 yılına damga vurmuş ve büyük beğeni toplamış The Witcher 3: Wild Hunt’ın içeriğinde masaüstü kart oyunu olarak karşılaşabileceğiniz Gwent, Blizzard’ın ünlü kart oyunu Heartstone’a rakip olarak Eylül ayı içerisinde kapalı beta olarak yayınlanacaktı.

gwent

The Witcher 3: Wild Hunt oyuncularının Gwent için hanlarda bolca vakit geçirmesinin ardından, olumlu tepkiler ve geri bildirimlere tepkisiz kalamayan oyun yapımcısı CD Projekt RED, Gwent’in bağımsız bir oyun olarak yayınlanacağını Microsoft’un E3 2016 Basın Konferansı etkinliğinde duyurmuştu.  Bir kaç gün önce geliştiricisi tarafından yapılan açıklama ile, oyunun kapalı betasının 25 Ekim 2016’ya ertelendiği duyuruldu.

İlginizi çekebilir: The Witcher 3 Wild Hunt: Blood and Wine İncelemesi

Platformlar arası (Windows PC, Xbox One, PS4) oynanabilecek olan oyunda multiplayer desteği ve hikaye modu olacak. The Witcher serisinde olduğu gibi Gwent: The Witcher Card Game’de de aynı seslendirme aktörleri görev alacak. Bu arada oyunun ücretsiz (free to play) olarak yayınlanacağını da ve linke tıklayarak kapalı betası için hala başvuru yapabileceğinizi belirtmemizde fayda var.

Merakla beklenen No Man’s Sky PS4 için yayınlandı!

21 Haziran’da yayınlanması planlanan ve bir kaç kez ertelenmeye maruz kalarak nihayet 9 Ağustos’ta PS4 platformu için çıkış yapan No Man’s Sky, PC için 12 Ağustos’ta yayınlanacak.

Oyuncuya belirli algoritmalara bağlı oluşturulan galaksilerde sonsuz bilim-kurgu imkanı sunan sadece 3.4 GB boyutundaki No Man’s Sky’da, 18 kentrilyon keşfedilmeyi bekleyen gezegen var.

Sandbox space opera türünde geliştirilen oyunda belirli bir harita bulunmuyor ve keşifleriniz doğrultusunda oyun haritası ve görseller tamamen algoritmik olarak yaratılıyor. Keşfettiğiniz gezegenlerin %5’inde medeniyet, %5’in de hayvanlar tarafından kurulmuş bir ekosistem olmak üzere tahmini olarak  %10’unda hayat olacak. Yeni canlı türü keşifleri ve varolan bir canlı türünü yok edebilecek olmanız gibi kendi doğal döngüsünü barındıran oyunda, medeniyet ve kolonilerinizi kurma, kazı yapma, gemiler inşa etme, petrol vb. kaynaklar bulma gibi bir çok oyun mekaniği mevcut. Yukarıda bahsettiğimiz, çeşitlilik konusunda iddialı gezegenleri merak edenler için Eurogamer’ın, 7 dakika süresince 50 farklı gezegenin atmosferinde dolaştığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

No Man’s Sky, Video oyun piyasasına 60 dolar gibi yüksek bir rakamla giriş yapmış olması ve vaad edildiği gibi multiplayer desteğinin bulunmaması nedeniyle No Man’s Sky, yayıncısı Hello Games ve Sony Interactive Ent.’i eleştiri oklarının hedefi haline getirdi. Detayları aktarıyor olacağız!

İlginizi çekebilir: Oyun keyfinizi katlayacak Gadget’lar!

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0