Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 9

İşte bir solukta okuyacağınız detaylar!

Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 9

Efsane geri dönüyor: Quake Champions, Rocket League'e eğlenceli yeni Mod: Rumble ve Dota 2 TI6...

Quake Champions’un ilk oynanış videosu yayınlandı!

E3 2016’da duyurulan ve efsane severleri bir hayli heyecanlandıran Quake, uzun bir aradan sonra, E-Spor’a uygun hale getirilmiş versiyonu Quake Champions olarak geri dönüyor.

İlgili haber: Doom demo süresi uzatıldı!

Yayıncı Bethesda Softworks tarafından QuakeCon 2016‘da, ilk oynanış videosunu yayınlanan ve 90’larda oynadığımız Quake’i hatırlatan Quake Champions’ın, aksiyon dolu videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Doom‘un geliştiricisi id Software tarafından geliştirilen Quake Champions, arena tabanlı çok oyunculu FPS deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Dört ayrı karakter (Ranger, Visor, Nix, Scalebear – sonradan isimlerde değişiklik olabilir ve yenileri eklenebilir…) sınıfı ve her sınıfın kendine ait yeteneğini barındıracak oyun, sadece Windows işletim sistemli PC için geliştiriliyor. Quake Champions çıkış tarihi henüz netlik kazanmasa da 2017’de beta sürecinin başlayacak olması da söylentiler arasında. Aksiyonumuzu körükleyen detayları merakla bekliyoruz!

Rocket League’e yeni bir mod geliyor: Rocket League Rumble

Rocket League’in yeni modu oyuna farklı bir soluk getirmeye hazırlanıyor! İntikam dürtülerinizi arttıracak kullanışlı güçlendiriciler içeren mod, geçen günlerde Hollywood’da gerçekleştirilen Rocket League Şampiyonası Finali’nde tanıtıldı. Eylül ayındaki güncellemenin büyük bir parçası olarak oyuna eklenecek yeni mod için oyunun geliştiricisi Psyonix henüz spesifik bir tarih vermedi.

İlgili haber: Rocket League’de Cross-Platform desteği!

Rumble’da, yarışçılar oyun sonuçlarına bağlı olarak 11 farklı güçlendirme ile arabalarını neredeyse şaka dükkanına çevirebilecekler. Aşağıda Rocket League’e Rumble moduyla eklenecek 11 power-up’ı inceleyebilirsiniz.

 • The Boot : Rakibin arabasını tekmeler.
 • Disruptor : Rakibin sürüş hakimiyetini yok eder.
 • Freezer : Topu dondurur.
 • Grappling Hook : Sizi topa doğru çeker.
 • Haymaker : Topu yumruklar.
 • Magnetizer : Topu arabanıza doğru çeker.
 • Plunger : Piston ve kordon yardımıyla topu tutar.
 • Power Hitter: Daha güçlü vuruş.
 • Spike: Çalıştırdığınızda topu size bağlar.
 • Swapper: Rakibinizinin sahadaki yerini değiştirir.
 • Tornado: Topu ve arabaları dev bir bulutta döndürür.

Rocket League Rumble modu ile gelen power-up’ların nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Dota 2, The International 2016 başladı!

Yılın en büyük oyun turnuvalarından biri olan Dota 2 The International 2016, tüm heyecanlı müsabakalarıyla Twitch üzerinden ve oyun içinden takip edilebilir durumda.

Dota 2 - the international 2016

Ödül havuzunun, 20,079,241 doları bulmasıyla katlanan turnuva heyecanı, 13 Ağustos’ta yapılacak büyük final ile son bulacak.

İlgili haber: Dota 2: 2016 Battle Pass detayları belli oldu!

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0