Galaxy Note 7 Beklentileri Karşıladı mı?

Galaxy Note 7 Beklentileri Karşıladı mı?

Galaxy Note 7 beklentileri karşıladı mı? Satın alınır mı? Yoksa iPhone 7 mi beklenmeli? İşte daha fazla soru eşliğinde en detaylı yanıtlar...

Samsung Galaxy Note 7, Ağustos ayının ilk haftasında tanıtıldı. Yılın merakla beklenen akıllı telefon modellerinden biri olan cihaz, önceki nesil Note’a göre bir dizi geliştirmeyle gelirken, cihazın sadece 64 GB depolama alanına sahip versiyonla satışa sunulacak olması şaşırttı.

galaxy-note-7-teknoloji-turu-ekran

Galaxy Note 7’deki dikkat çeken özellikleri şu şekilde sıralamak mümkün;

 • İris tarama teknolojisi adı verilen özellik sayesinde gözün taranması ile açılacak. Böylelikle parmak izine ek olarak yeni bir güvenlik özelliği daha sunulmuş oluyor. Hali hazırda bir diğer güvenlik çözümü olan Knox yazılımının da yüklü olduğu düşünüldüğünde akıllı telefonun son derece ‘güvenlikli’ olduğunu belirtmek mümkün.
 • Su geçirmezlik. Note 7 artık 1,5 metre derinlikte yarım saat kadar kalabilecek kadar su geçirmez özelliğine sahip. Suya düşürürsem bozulur muyu bir kenara bırakın yüzebileceksiniz de.
 • GIF özelliği
 • Sürekli açık ekran özelliği
 • Kavisli ekran; Note 7’nin kenarları artık kavisli yapıda. Böylelikle cihaz daha güzel görünüyor.
 • Dokunmatik ekran kalemi de su geçirmez özellikli, ayrıca biraz daha küçük.
 • Yenilenen donanım özellikleri (işlemci, RAM, vb)
 • Güncellenen kamera, düşük ışıkta daha net fotoğraflar.
 • Biraz daha ince, 2 gram daha hafif.
 • Pili 3500 mAh kapasiteye sahip. Önceki Note modelinde kapasite 3000 mAh’tı.
 • 3599 TL gibi bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor. Note serisi iyice pahalılaşıyor…

galaxy-note-7-ekran

Peki tüm bu yeniliklerle birlikte Galaxy Note 7 beklentileri karşıladı mı?

Öncelikle güncellenmiş bir Note söz konusu. Note 5 kullanıcısı için olmasa da Note 4 kullanıcısı için Note 7’ye geçilebilir. Galaxy S5, Galaxy S6 kullanıcıları da yine Note 7’ye geçişi düşünebilir. Galaxy A serisi modellerden memnun kalan kullanıcıların da Note 7’yi tercih etmesi olası görünüyor. Ancak cihazı almadan önce şunlara dikkat:

Galaxy Note 7 alınır mı?

1- Dokunmatik ekran kalemini hiç kullanmayacaksanız satın almayın

2- Büyük ekran sizin için önemli değilse daha küçük ve düşük fiyatlı modellere göz atın.

3- Ben çok iyi bir akıllı telefon kullanmak istiyorum diyorsanız eylül ayında tanıtılacak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı beklemenizde fayda var.

galaxy-note-7-teknoloji-turu

Mutlaka tıklayın: Galaxy Note 7 özellikler, fiyatı ve daha fazlası…

Yazar: Ferhat Verdi

YORUM

Yorumlar 5
 • comment-avatar
  Hakan 6 sene

  Çok iyi bir akıllı telefon için eylülü mü bekleyelim? Ne olacak HTC 11, Samsung S8, LG V30 mu çıkacak? Yoksa Moto Z Droid ülkemize mi gelecek?
  Yazdığınız iphone saçmalığına karşılık bu da benim size cevabım! Kapasiteniz yeter ve anlarsanız. Kimseyi yönlendirmeye hakkınız yok! Ben şu an iphone 4s kullanıyorum ama kurduğunuz son cümle sizin kıt bir anlayışa sahip olduğunuzu ve herşeyi kötüleyebileceğinizi gösterir. El altından da kötü bir imaj oluşturuyorsunuz. Yazık. Siz bence sayfa adınızı değiştirin. Bende samsung firmasını pek çok noktada beğenmem ama note 7 güzel bir cihaz olmuş.

  • comment-avatar

   Hakan, öncelikle yorumun için teşekkürler.

   Yazıda geçen “Ben çok iyi bir akıllı telefon kullanmak istiyorum diyorsanız eylül ayında tanıtılacak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı beklemenizde fayda var.” ifadesini yanlış anladığını düşünüyorum ve bunu biraz açmak istiyorum;

   ‘iPhone 7 çok iyi telefon, onu satın alın’ demiyoruz, ‘karar vermeden önce iPhone 7 serisini de görün’ diyoruz. Ayrıca Note7’yle ilgili içeriklerimizi de inceleme fırsatın olursa cihazı ne kadar başarılı bulduğumuzu, ama fiyat politikasını da eleştirdiğimizi görebilirsin.

   Bahsettiğin şekilde bir kötüleme söz konusu değil.

   Tekrar vurgulamak gerekirse üst segment telefon almayı düşünen kişilere kısa bir süre daha beklemelerini, öyle karar vermelerini tavsiye ediyoruz.

   Teşekkürler,

 • comment-avatar
  Soner 6 sene

  Yönetici kardeş. Yazın anlatımın güzel ama biraz taraflı. Şu son 3. maddeyi yazmasaydın kanımca daha iyi olurdu. Bu sayede biraz Iphone cu olduğunu da öğrendik 😉

  • comment-avatar

   3. madde kafa karışıklığına neden olmuş anlaşılıyor 🙂 Üstteki yoruma göz atmanı tavsiye ediyorum. Taraf yok temkinli olmak var.

   Teşekkürler,

 • comment-avatar
  Salih karatas 6 sene

  Çok güzel bir anlatım olmuş ben sizi gayet iyi anladım. İnsanlarımız cahil birde cahile laf anlatmak zor.zaten Türkçemizi nereye çekersek Oray’a gidiyor . Sizi anlamak için sizin gibi zeki yada teknolojiden anlaması gerekiyor. Diye düşünüyorum. Size çamur atanlar varsa bilin ki doğru yoldasınız iyi günler diğer ki yazılarınızda başarılar.