Yeteri Kadar Akıllı Telefon Satamıyorlar! [Samsung ve LG]

Yeteri Kadar Akıllı Telefon Satamıyorlar! [Samsung ve LG]

LG ve Samsung, 2016 yılının ikinci çeyrek döneminde ne kadar gelir elde ettiklerini, karlılıklarını ve diğer detayları açıkladılar.

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden ikisi LG ve Samsung, 2016 yılının ikinci çeyrek döneminde ne kadar gelir elde ettiklerini, giderlerininin ne olduğunu ve net karlılıklarını resmi olarak açıkladılar. Her iki şirketin de açıklamalarında dikkat çeken noktaların başında mobil bölümlerinin şaşırtıcı karlılığı oldu.

LG yaklaşık 200 milyon dolar zarar açıklarken, Samsung 470 milyon dolar net kar duyurusu yaptı. Samsung’un Galaxy S7 ve S7 edge modellerinin piyasalarda yer bulduğu en net aylar olan Nisan-Mayıs-Haziran dönemlerini içeren tablo düşündürücü. Ancak Kore merkezli şirketin elde edilen geliri başarı olarak yorumladığı dikkatlerden kaçmadı.

lg g5

LG: ‘Bu bir başarısızlık’

LG ise resmi açıklamasında konuyu, ‘başarısızlık’ olarak net bir dille vurgulamayı tercih etti. Küresel pazarlardaki durağanlık ve diğer gelişmeler elbette önemli etkenler, bununla birlikte asıl etken net bir şekilde Çin pazarındaki üreticilerin hamleleri.

Birkaç yüz dolar fiyat etiketleri ile sunulan ciddi performans ve tasarım özelliklerine sahip modelleri ile adeta dünyanın tozununu attırıyorlar. Xiaomi, Huawei, OnePlus gibi markaların yanı sıra adı daha az duyulan bazı markalar da dikkat çekiyor.

Tıklayın: Galaxy Note 7 özellikleri, fiyatı ve diğer detayları

iphone-se

Apple nispeten iyi

Samsung akıllı telefon satışları ve LG akıllı telefon satışları gittikçe azalıyor. Apple’daki gelir-gider tabloları da negatif yönde, bununla birlikte tüm modellerinin yüksek fiyat etiketlerine sahip olması neticesinde nispeten iyi durumda olduğu görülüyor.

Okuma Önerisi: Japonya 8K TV’ye geçiyor!

YORUM

Yorumlar 0