Hearthstone da Yeni Macera: One Night in Karazhan

Eğlenceli bir partiye hazır mısınız?

Hearthstone da Yeni Macera: One Night in Karazhan

Hearthstone'un yeni macerası One Night in Karazhan ile ilgili tüm bilmek istedikleriniz. Çıkış tarihi, yeni eklenen kartlar ve fazlası...

Blizzard, Shanghai’da yapılan bir etkinlikte çok sevilen kart oyunu Hearthstone için yeni bir eklenti yayınlayacağını duyurdu. İşte Hearthstone: One Night in Karazhan ile ilgili ilk detaylar…

Yukarda da belirtildiği gibi, Hearthstone’un One Night in Karazhan başlıklı eklentisi, oyunun single player moduna birçok Hearthstone görevi ekleyeceği gibi; sıralı (ranked) maçlarda, arena modunda ve Tavern Brawls’da kullanabileceğiniz 45 yeni kart içerecek. One Night in Karazhan’ın “adventure” olarak oyuna ekleneceği ve bir genişleme paketi olmadığını belirtmemizde fayda var.

Hearthstone eklentileri üzerinde yeniliğe giden Blizzard, artık oyuncuya içerik paketlerini iki farklı şekilde sunuyor. Adventure ve Genişleme Paketi (Expansion).

Whispers of the Old Gods ve geçen yıl yayınlanan The Grand Tournament gibi içeriklerinde 100’ün üzerinde kart barındıran güncellemeler Genişleme Paketi olarak tanımlanırken; League of Explorers ve One Night in Karazhan gibi oyuna 30-40 arası yeni kartla dahil olan içerikler Adventure başlığı ile yayınlanacak.

hearthstone-one-night-karazhan-medivh

Adventure ve Genişleme Paketinin arasındaki en dikkat çekici fark ise, yeni içeriklerle gelen kartlara nasıl sahip olunacağı… Genişleme paketlerinde, deste satın alarak ya da arena maçları yaparak kazanılan kartlar; Adventure güncellemelerinde single-player modda tamamlanan görevler sonrası boss karşılaşmaları yaparak ya da özel sınıf zorluklarında maçlar yapılarak elde edilebilir olacak.

One Night in Karazhan ile oyuna gelen 45 yeni kartın tümü, 19.99 dolar’a oyun içi mağazada satışta olacak. Wing adı verilen parçaları ayrı ayrı almak isteyenler için de ayrıca her Perşembe yayınlanacak kartlar, 6.99 dolar ya da 700 Hearthstone Gold’u karşılığında mağazadan satın alınabilecek.

Henüz Blizzard tarafından tüm kartlara dair bir açıklama gelmemiş olsa da, işte One Night in Karazhan ile oyuna eklenecek öne çıkan ikonik Hearthstone kartları: Enchanted Raven, Kindly Grandmother, Firelands Portal, Ivory Knight, Ethereal Peddler, The Curator ve Barnes.

Görsel: One Night in Karazhan ile oyuna eklenen başlıca kartlar

Görsel: One Night in Karazhan ile oyuna eklenen başlıca kartlar

World of Warcraft‘a The Burning Crusade içerik paketi ile eklenen ve hikaye de; Medivh’in ölümü sonrası zamanı konu alan Karazhan 10 kişilik raid’inde oyuncular, çıldırmış hayaletler ve bir düzine boss ile savaşıyordu.

Hearthstone’un her zamanki eğlenceli havasına uyarlanan ve oyuncuları efsanevi kalede, çılgın bir partiye davet eden One Night in Karazhan macerası Blizzard’ın ünlü CEO’su ve kurucu ortağı Mike Morhaime’in belirttiği gibi oyunculara Medivh ile parti yaparken koleksiyonlarına yeni kartlar ekleme şansı veriyor.

HS-OneNightInKarazhan

One Night in Karazhan ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve partiye davetli listesini görmek isterseniz buraya tıklayarak bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

12 Ağustos‘ta Windows ve Mac işletim sistemli PC’ler, iOS ve Android tabletler; iOS ve Android cep telefonları için başlayacak partinin dört wing’i, her hafta bir wing olmak üzere haftalık olarak açılacak. İşte müthiş müzikleri ve ikonik karakterleriyle Hearthstone: One Night in Karazhan sinematik trailer’i:

O zaman, DANS!

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0