Periscope Yayınınız Artık Her Yerde!

Periscope Yayınınız Artık Her Yerde!

Periscope ile takipçilerinize canlı yayın yapmaya başladığınızda, takipçileriniz yayınlarınızı artık siz nereden isterseniz oradan izleyebilir...

Periscope ile takipçilerinize canlı yayın yapmaya başladığınızda, takipçileriniz yayınlarınızı artık siz nereden isterseniz oradan izleyebilir. Artık internet kanalı ile canlı yayınınızı tüm dünya ile paylaşabilirsiniz. Diğer Tweet’lerde olduğu gibi Periscope yayınlarını da artık ister websitenize entegre edebilir, isterseniz diğer sosyal medya hesaplarınız üzerinden takipçilerinizi de canlı yayınınıza yönlendirebilirsiniz.

Periscope’a yeni gelen güncelleme ile yaptığımız canlı yayın sadece takipçilerimiz arasında kalmayacak, daha da kurumsal bir hal alacak. Örneğin, web sitenizde bir alt alan adı (subdomain) ile ya da özel bir sayfa ile canlı yayınınızı web sitenizden ziyaretçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Daha öncesinde sadece canlı yayın linkini paylaşıyorduk, ancak ziyaretçilerimizin Periscope uygulamasını açması gerekiyordu. Şimdi ise yayınımız hem Twitter hesabımızda NAKLEN takipçilerimizle birlikte, hem de istediğimiz yere entegre olabilecek şekilde hazır olmuş oluyor.

Fragman özelliği geldi!

Evet, bu ise yeni gelen bambaşka bir özellik. Artık yayın yapmadan önce fragman ve tanıtım videolarını Periscope’da paylaşabilirsiniz. Özellikle kurumsal şirketler için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Periscope yayınınız artık her yerde! - 2

Canlı yayın rekabetine dair birkaç detay

Artık elimizdeki minik cihazlarımızla hem bireysel hem de kurumsal olarak canlı yayınlar yaparak takipçilerimizle daha aktif şekilde iç-içe olabiliyoruz. Özellikle haber siteleri ve bloglar, canlı yayın araçlarını sıkça kullanmaya başladı. Haliyle uygulamalar arasındaki rekabet de iyice kızıştı.

Önce YouTube ile başlayan canlı yayın füryası, Periscope ve Facebook ile daha da farklı bir noktaya geldi. Twitter tarafından geliştirilen ve Periscope’un 10 milyondan fazla üyesi, günlük 2 milyon aktif kullanıcısı ve toplamda 200 milyondan fazla yapılan canlı yayınının karşısında, sadece 23 çalışanı bulunuyor.

2015’te 86.6 Milyon Amerikan Doları karşılığında Periscope’u satın alan Twitter, az önce de belirttiğimiz gibi 23 kişilik bir ekip ile dünyanın her yerinde bizlere canlı yayın imkanı sunuyor. Artık Apple TV’lerde dahi Periscope uygulamasını görebileceğimize göre, televizyon kanalı gibi düzenli yayınlar yapan “internet kanallarını” daha rahat takip edebileceğiz. Canlı yayınlar sonrasında videonun kayıt edilmesi ve daha sonra ileri-geri alınarak takipçilerinizin izleyebilecek olması da güzel bir özellik.

Kim bilir, Teknolojituru’nu belki ileride Periscope sayfamızda da atmaya başlarız. Takipte kalmanızda fayda var.

Yazar: Said Murat

YORUM

Yorumlar 0