iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Tahminleri, Çıkış Tarihi, Fiyat ve Özellikleri

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Tahminleri, Çıkış Tarihi, Fiyat ve Özellikleri

Eylül ayında tanıtılacak Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tahminleri: çıkış tarihi, fiyatı ve özelliklerini tüm detayları ile bir araya getirdik.

Apple’in merakla beklenen yeni telefonu iPhone 7 hakkında her gün yeni bir bilgi gün ışığına çıkıyor. İşte mobil teknoloji dünyasında yeni dalgalanmalar yaratan iPhone 7 hakkında son dönemde gündemde sıkça konuşulan bir kaç detay.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus çıkış tarihi
Apple iki yeni telefonunu da Eylül 2016’da çıkaracak. Mobil dünyasının bilgi sızdırmasıyla ünlü haber editörleri, 16 Eylül 2016’yı işaret etse de Apple tarafından henüz bir açıklama gelmemiş durumda. iPhone 7, 4.7 inç ekrana, iPhone 7 Plus ise 5.5 inç ekran boyutuna sahip olacak.

Tasarım
iPhone 7, altıncı nesil iPhone 6 / 6s ile özdeş bir tasarıma sahip olacak. Kulaklık girişinin tasarımdan kaldırılacağı, kulaklıkların Lightning port üzerinden telefona bağlanacağı ve müzik severlerin Bluetooth kulaklık kullanmaya mecbur bırakılacağı da sızdırılmış görüntülerde öne çıkanlar arasında.

Pil
iPhone 6s ve 6s Plus’tan biraz daha iyi pil ömrünün olması, yedinci nesil iPhone’lar için öngörüler arasında.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tahminleri, çıkış tarihi, fiyat ve özellikleri - 2

Yüksek ekran çözünürlüğü
Apple, rakiplerinin “Retina’nın keskinliği gözle görülüyor!” mitini iPhone 6 Plus ile çürütmüştü. iPhone 6 Plus ve 6s Plus’ta kullanılan inç başına 401 piksel ile Apple, kullanıcısına sektördeki diğer markalarda kullanılan inç başına 326 piksel karşısında rakiplerinden daha yüksek piksel yoğunluğu sundu. Bu teknolojiyi yeni jenerasyon telefonlarında, yani iPhone 7 ve 7 Plus’ta da kullanarak piksel yoğunluğunu arttırabilir.

Depolama alanı
16GB depolama alanına sahip telefonlar yerine iPhone 7; 32GB, 64GB ve 128GB depolama alanı seçenekleri ile piyasaya sürülecek. iPhone 7, yeni 12-inç MacBook’larda olduğu gibi USB-C portu ile gelebilir.

Çift kamera sistemi
Yine Mac gurularının iddialarına göre iPhone 7 Plus, Linx tarafından geliştirilen çift kamera sistemi ile tasarlandı. Apple, görünüşe bakılırsa piyasaya yeni teknolojiler getirerek kullanıcıya her daim üçüncü bir seçenek sunmak için uğraşıyor.

YORUM

Yorumlar 0