Daredevil ve Jessica Jones’un yeni sezonları 2018’de gelebilir

Daredevil ve Jessica Jones’un yeni sezonları 2018’de gelebilir

Netflix'in Marvel ile ortaklaşa işlerinden Daredevil ve Jessica Jones'un yeni sezonları gecikebilir. Tahmini çıkış tarihi ve detaylar haberimizde...

Marvel ve Netflix’in Daredevil ile başlattığı TV serileri Jessica Jones ile devam etmiş, Luke Cage ve Iron Fist ile de dallanıp budaklandırılmıştı. San Diego Comic Con’da yayınlanan ve 2017’de çıkacağı duyurulan Defenders fragmanıyla birlikte de zaman çizelgesi biraz karıştı.

Biz şu ana kadar sırasıyla Daredevil 1. Sezon – Jessica Jones 1. Sezon – Daredevil 2. Sezon izlemiş bulunuyoruz. Önümüzdeki Eylül ayında ise Luke Cage’in çıkacağını biliyoruz. Arkasından da Iron Fist gelecek. Ee bir Punisher spin-off’u da gelecek. Defenders ne ara yayınlanacak? Daredevil ile Jessica Jones’a ne olacak? İşte Netflix’in patronu Ted Sarandos bu kafa karışıklığını gidermek için bir açıklama yaptı. Sarandos Defenders’dan hemen önce Iron Fist’in yayınlanacağını diğer dizilerin yeni sezonlarının ise ‘daha sonra’ geleceğini söyledi.

Yani normal şartlarda önümüzdeki sonbaharda gelmesi gereken Jessica Jones 2. Sezon ve 2017 ilkbaharında gelmesi gereken Daredevil 3. sezon başka bir tarihte yayınlanacak. Arada Luke Cage, Iron Fist ve Defenders’ın olduğunu düşünecek olursak yeni sezonların 2018’den önce gelmesini beklemek fazla iyimserlik olur. Tabi bir de ‘Punisher’ sözü var Netflix’in. Onun da 2018’den önce gelmesi beklenmiyor, 2019’a bile sarkabilir.

Ted Sarandos ayrıca Daredevil’ın 2. Sezonunda gördüğümüz Punisher’ın Defenders’da olup olmayacağına dair bir soruya ise ‘takip etmeye devam edin’ şeklinde bir cevap verdi. Marvel ile Netflix’in ortaklaşa el attığı TV serileri piyasadaki diğer süper kahraman ve çizgi roman uyarlaması dizilere göre daha kaliteli prodüksiyonları ile tüm TV ve sinema aleminin dikkatini çekmişti.

Defenders Comic Con Teaser

Luke Cage Comic Con Teaser

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0