Nescafé Dolce Gusto Mini Me Krups İncelemesi

Artıları ve eksileri ile...

Nescafé Dolce Gusto Mini Me Krups İncelemesi

Kahve makinesi satın almayı düşünen kimseler için mütevazi fiyatıyla dikkat çeken bir seçenek Nescafe Dolce Gusto inceleme makalesi...

Dikkat! Bu Nescafe Dolce Gusto inceleme makalesi hazırlığı uzun süreli deneyim içerir.

Sempatik görünümlü bu zarif cihaz, fiyatına bakıldığında ‘acaba bizi üzer mi’ sorusunu akıllara getiriyor. Neyse ki Nescafe gibi rakipsiz bir kahve markasıyla birlikte size karşıladığı için bir miktar rahatlıyorsunuz. Ama eminiz ki hala aklınızda soru işaretleri var. İşte bu inceleme yazısında tüm bu düşüncelerinize ayrıntılı yanıtlar bulacaksınız.

İlk olarak Nescafe Dolce Gusto Mini Me Krups, büyükçe bir kutu içerisinde sizi karşılıyor. Su haznesi, ana makine, kapsulün yerleştirildiği kısım olmak üzere üç parçadan oluşuyor. Su haznesini iyice yıkayıp kurutup kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Çok fazla yer kaplamıyor; 24 cm uzunluk, 15 cm genişlik ölçülerindeki bir alan kadar Alana ihtiyaç duyuyor. Yükseliği de yaklaşık 30 cm. Ağır bir kahve makinesi değil, tek kolunuzla rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz. Ev ya da ofislerdeki mutfak, vb alanlar için ideal bir kompaktlığa sahip. Elektrikli çalıştığı için bir prize yakın yerde durması gerekli, uzatma kablolarıyla uğraşmamak ve görüntü kirliliğiyle de canınızı sıkmamak için örneğin tost makinenize yakın bir yerde konumlandırabilirsiniz. Peki nasıl kullanılır, nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle su haznesini içme suyuyla dolduruyorsunuz. Ardından hazneyi kahve makinesinin arka kısmına yerleştiriyorsunuz. Son derece kolay bir şekilde takılıp çıkarılan bir su haznesi, sadece cihazın arkasındaki yuvarlak kısma oturtulması gerekiyor, buradan kesinlikle zorlamaya gerek duyulmadan çıkarılıyor.

nescafe-dolce-gusto-su-haznesi

Su haznesi tamam, şimdi sırada kahve kapsülünü yerleştirmede. Kapsülünüzü, aşağıda görülen kısma yerleştirip, kapağı bastırarak kapatmanız gerekiyor. Bu bastırma hareketi ile kapsül deliniyor.

nescafe-dolce-gusto-kapsul-2

Makinenin üzerinde bir adet tuş bulunuyor, buna bastığınız anda haznedeki su hazırlanmaya başlıyor. Tuş ilk anlarda kırmızı renkte bir ışıkla yanıp sönüyor, yeşil renk olduğunda ise yanıp sönme bitiyor, bu hazır anlamında.

Acaba haznedeki su kaynatılıyor mu diye düşünebilirsiniz, hayır; su geçiş yolunda kaynayacak şekilde hazırlanıyor. Bu da makinenin güzel yönlerinden biri, yanlışlıkla hazneye eşlinizin kolunuzun değip yanması, ya da plastiğin erimesi gibi konular söz konusu değil.

nescafe-dolce-gusto

Bardak, kupa ya da fincanınızı; ön kısımdaki standa yerleştirin ve yine üstte yer alan, kahve için ne kadar su istendiğini ayarladığınız kısmı düzenleyin. Buradaki klips en üste çekildiğinde tam dolu bardak şeklinde kahve gelecek, daha az kahve alıp örneğin üzerine süt de ekleyebilirsiniz. Bazı kahve tarifleri de yine belli oranlarla hazırlandığı için buradan ayarlamaları yapmanız gerekecek. Kapsülü yerleştirdik, suyu hazırladık, ne kadar doldurulacağını belirledik ve şimdi harekete geçme zaman.

Makinenin üzerindeki sağa /sola çekilebilen çubuk şeklindeki kontrolü sıcak su için sağ tarafa çeviriyorsunuz ve kapsülün olduğu kısımdan bardağa doğru kahve gelmeye başlıyor. İnce bir tabaka halinde gelen kahve, 1 dakika civarı bir sure zarfında bardağınızı dolduruyor.

Şimdi madde madde nasıl hazırlandığına tekrar göz atalım:

  • Su haznesi dolduruluyor
  • Kapsül, bölmeye takılıyor
  • Üzerindeki tuşa basılıyor
  • Klipsle ne kadar kahve doldurulacağı belirleniyor
  • Bardak, fincan, kupa yerleştiriliyor
  • Sağa-sola hareket eden çubuk ittiriliyor
  • Kahve dolmaya başlıyor ve hazır

Aşağıda görülen kahve çeşitleri, makinenizin size sunduğu tatlar. 22-24 TL arasında fiyatlarla satılan kapsüllerin içerisinden 16 adet kapsül çıkıyor. Bazı kahve türleri, aynı bardakta iki ayrı kapsül gerektirdiğinden 16 adet kapsülle 8 fincan/bardak kahve hazırlayabiliyorsunuz.

  

nescafe-dolce-gusto-5

Ekran_Resmi_2016-07-24_16_04_44

Ekran_Resmi_2016-07-24_16_04_52

Artıları:

İnanılmaz uygun fiyat

Hızlı hazırlanma

Temizlik kolaylığı

Pratik kullanım 

Eksiler:

Kısa süreliğine de olsa gürültülü çalışıyor

Elektrik kablosu biraz daha uzun olabilirdi

Su haznesi biraz daha büyük olabilirdi

—– Olası sorunlar ve çözüm önerileri

Su akıtma

Nescafe Dolce Gusto inceleme makalesindeki en önemli kısımlardan birine geldik. Su akıtma, en sık karşılaşılan sorun. Arka kısımdaki su haznesi ile yerleştirildiği bölümde gerçekleşebiliyor. Bu durumla karşılaştığınızda müşteri hizmetlerini arayıp, durumu izah ederek iade talep etmenizi öneriyoruz. Bazı vakalarda zamanla düzeldiği de belirtiliyor. Eğer 30 gün iade gibi bir hakkınız varsa hemen iade yerine bir süre bekleyedebilirsiniz.

Kahve damlaması

Kahve kapsülünü eğer işlemden sonar çıkartmazsanız bir süre daha ucundan damlayabilir. İşlem bitince kapsülü çıkarıp atmanızı öneriyoruz. 

Aşırı ses

Bu cihaz, yüksek seste çalışmaktadır. Eğer çok rahatsız edici boyutta olduğunu düşünüyorsanız, makinenin altına bir bez ya da yumuşak dokulu bir örtü yerleştirin. Sesi önemli düzeyde kesecektir. 

Öneri: Sağlık açısından su haznesinde uzun sure kalan suyu kullanmayın, döküp yenisini ekleyin.

Nescafe Dolce Gusto İnceleme makalemizi beğendiyseniz paylaşıp daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olmak ister misiniz?

Nereden alınır?: Hepsiburada.com 

Görüp almalıyımcılar için: Media Markt

Yazar: Ferhat Verdi

YORUM

Yorumlar 0