Pokémon GO’da Geçirilen Süre Facebook ve Snapchat’ten Fazla

Pokémon GO’da Geçirilen Süre Facebook ve Snapchat’ten Fazla

Nintendo'nun, mobil uygulamalar arasında hız kesmeden üst sıralara yükselen uygulaması Pokemon GO, yeni bir başarıya imza attı.

Uygulama analiz şirketi Sensor Tower‘ın hazırladığı yeni bir rapora göre iPhone kullanıcıları; Facebook, Snapchat, Twitter ve Instagram gibi lider sosyal medya uygulamalarında geçirdikleri vakitlerden daha fazlasını Pokémon GO’ya ayırıyor.

Pokémon GO oyuncuları oyunda ortalama olarak 33 dakika geçirirken, Facebook’ta 22 dakika ve Snapchat’te 18 dakika geçiriyorlar.

Oldukça şaşırtıcı sonuçlara sahip olan bu istatistiki araştırmanın, oyunun resmi olarak yayınlandığı 11 Haziran 2016 Pazartesi günü elde edilen verilerden derlenmiş olduğunu belirtmemizde fayda var.

Pokémon GO’da Geçirilen Süre Facebook ve Snapchat’ten Fazla - 2

Sensor Tower’a göre; Pokemon GO, diğer mobil oyunlarla karşılaştırıldığında her ne kadar büyük kitleleri peşinden sürükleyen Candy Crush oyuncularının geçirdiği günde ortalama 43 dakikalık süreyi ve Gear of Wars‘ta geçirilen yaklaşık 2 saatlik süreyi aşamamış olsa da yayınlandığı ilk gün bu rakamlara ulaşması eşsiz bir başarı hikayesi.

Pek çok insana belki hala tuhaf gelen Pokémon GO’nun, popüler mobil uygulamalar arasında mevcut konumunu koruyup korumayacağı bir yana dursun, Nintendo’nun nostalji yüklü oyununun yayınlandığı ilk günden popüler sosyal medya uygulamalarına rakamlarla ezici üstünlük sağlamış olması çoğu mobil uygulama geliştiricisi şirket ya da kişiler için gıpta konusu.

Nintendo, büyük kazançlar sağlamaya devam ederken; umarız ki bu yeni trend yaşamınıza sağlık ve neşe katar. İyi eğlenceler!

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0