Yaza Damgasını Vuran En İyi Mobil Oyunlar

Yaza Damgasını Vuran En İyi Mobil Oyunlar

İşte Pokemon GO'dan Angry Birds POP'a yaza damgasını vuracak, sahilleri şenlendirecek, soğuk içeceklerin yanında iyi gidecek en iyi mobil oyunlar…

 

Yaz döneminin öne çıkan mobil yapımlarını bir araya getirdik. İşte en iyi mobil oyunlar…

Angry Birds POP

İşte yepyeni bir Angry Birds deneyimi, öncekilerden farklı ve çok daha renkli bir yapım. Modası artık geçmeye başlayan Angry Birds oynanış tarzını, popüler oyun Candy Crush Saga ve Öne Çıkanlar sayfalarımızda bahsettiğimiz BBTAN oyununun karakteristikleri ile birleştiriyor Angry Birds POP. Çok da iyi yapıyor.

angry birds pop

Artık sinirli kuşları sapanlarla minik toplara isabet ettirmeniz, her şeyi patlatmanız gerek. Biraz zorlu olduğunun altını çizelim. Siz yine de moral bozmayın. Keyifli.

Platform: iOS, Android

Ücretsiz

minimal-maze-gorsel

Minimal Maze

Akıl oyunlarına aşina mobil oyuncular için trend ondan yana! Minimal Maze, klasik bir labirent oyunu için ulaşılabilen ilginç evrimlerden biri adeta. Türk oyun geliştiricisi Alper İskender tarafından yayınlanan yapımda bulmacayı çözerken zaman zaman zorlanıyor, sanırım yapamıyorum diyebiliyorsunuz. İnancınızı yitirmeyin, kısa bir alışma sürecinin ardından labirent dinlemeyeceksiniz. İyi oyunlar.

Platform: iOS, Android

2.69 TL

Bushido_Bear

Bushido Bear

Elinde kılıçla etrafına kesikler atan yeni kahramanımız Bushido Bear. Önüne ne gelirse gelsin kesip biçmesi, puanları toplayıp kendi yeteneklerini de artırması gerekiyor. Grafikleri ve renkli temasıyla iddialı. Türkiye’de son dönemin en fazla ilgi gören yapımları arasında yer alıyor ve devamı önümüzdeki süreçte de devam edecek. Trendi takip etmek isteyenlere duyurulur…

Platform: iOS, Android

Ücretsiz

Smash_FuSmash Fu

Karpuzları, kavun ve diğer meyveleri parmaklarınızla ikiye ayırdığınız oyunu hatırlıyor musunuz? Meyvelerin yerini bu kez (bir miktar meyve de var ama) başka figürler alıyor. Amacınız ise yine onları tam isabetle ikiye ayırmak. Her zaman çeşitli klonlarla gelen bu türün en yeni ve başarılı versiyonu Smash Fu. En az birkaç ay daha bolca konuşulacak. Yerini hangi ‘ikiye bölme’ oyunu alır bilinmez ama siz fazla vakit kaybetmeden uygulama mağazanıza giriş yapıp 45 MB’lık bu hoş oyunla tanışın.En iyi mobil oyunlar arasında. İyi oyunlar…

Platform: iOS, Android

Ücretsiz

Tap_to_Frog

Tap to Frog

Yazılım geliştiriciler iyi bilir, yeni bir oyun yapmak yerine kabul edilmiş bir yapımın klonu başarı için her zaman tercih edilen metotlar arasındadır. En iyi mobil oyunlar arasında yer alan Tap to Frog’da da durum tam anlamıyla bu; pek de yabancı olmayan bir oynanışa sahip, ekrana dokunarak yukarı-aşağı yönde hareket ettirilen bir kurbağanın engellere çarpmadan ilerlemesi gerekli. Aksiyon ve neşeli grafikleri ile büyük ilgi görmeye devam ediyor. Göz atmadıysanız fazla vakit kaybetmemenizde fayda var.

Platform: iOS, Android

5.29 TL

Real_Boxing_2_Rocky

Real Boxing 2 Rocky

Rocky Balboa mobile geldi! Hem de ne geliş! Yılın en iyi dövüş sporları oyunu olması muhtemel Real Boxing 2 Rocky, ünlü sinema fenomenini parmaklarınızın ucuna taşıyor. 600 MB’lık bu büyük dosya boyutuna sahip yapımda grafikler beklenildiği üzere inanılmaz seviyelerde gerçekçi. Büyük bir görsel şölen söz konusu.

Amacınız Rocky Balboa ya da seçeceğiniz diğer karakterler ile karşınıza çıkan boksörleri puanla ya da nakavt bir yolunu bulup yenmek. Tek sorun ise bazı karakterlerin toplanması gereken elmaslar ya da uygulama içi satın alımlarla beraber seçilebiliyor olması. Burada biraz daha esneklik tanınabilirdi, örneğin Rock Balboa’nın bir hayli pahalı olduğu görülüyor.

Platform: iOS, Android

Ücretsiz

kungfu_panda

Kung Fu Panda: Battle of Destiny

Ve işte o muhteşem serinin en iyi oyunlarından biri. Serinin güçlü halkası, yine kendine has oynanışı ve bağımlılık yapıcı dinamikleri ile uygulama mağazalarında sizi bekliyor. Amacınız fantastik işler, rakiplerinizi alt etmek, güçlerinizi geliştirmek ve durmaksızın daha da ileriye gitmek şeklinde özetlenebilir. Bütün bunları ise bir kart oyunu formunda gerçekleştirmelisiniz. Oynanışı oldukça keyifli. Özellikle çocuklar bayılacak.

Platform: iOS, Android

Ücretsiz

Fightback

Fightback

Dövüş oyunlarını ayrı bir yere taşıyan temel faktör, tablet ya da akıllı telefonda oynanmasının büyük bir keyif sunması. İlerlemek, karşınıza çıkan düşmanlara yumruk ya da tekme atmak ya da şiddet seviyesini daha da yukarlarılara taşıyıp kafalarına plastik bardak fırlatmak gibi aksiyonlar paha biçilmez. Bu oyunların arcade tarzı olanları ise bambaşka bir yerde, adeta retro hafızaların derinliklerinde.

Platform: iOS, Android

Ücretsiz

War_of_Nations

War of Nations

Gree’nin geliştiriciliğini üstlendiği War of Nations, bir tür modern savaş oyunu. Oyunda bir üs kurup sonrada çevrenizdeki toprakları ele geçiriyor, saldırılara karşı koyuyorsunuz. Combat üniteleri, saldırı araçları üretmenizin beklendiği oyunda geliştirme ve üretim tesisleri de yapmanız gerekiyor. Yine araçlarınız için petrol rafinerisi üretmeniz ve petrol çıkarmak için tesis oluşturmanız lazım. Tüm bu geliştirme ve üretim faaliyetlerinin sonuçları ise güçlü ordular. En iyi mobil oyunlar kategorisinin yıldızlarından…

Platform: iOS, Android

Ücretsiz

pokemon goPokemon GO

Yılın en önemli mobil oyunu! Artırılmış gerçeklik yapısındaki Pokemon GO, türü adına bir fenomen adeta. Daha fazla detay için buraya tıklayınız…

En iyi mobil oyunlar serisi devam edecek. Takipte kalın…

Hangisinde daha fazla uygulama var?

App Store’daki uygulama sayısı 1 milyon 600 bin, Google Play’de ise rakam 100 bin daha fazla. Windows Phone Store’da ise sayı bir hayli geride: yaklaşık 350 bin.

Yazar: Ferhat Verdi

NOT: Bu makale, Newtech dergisi Haziran 2016 sayısında yer almıştır. İzinsiz kullanımı yasal müeyyideye tabidir. 

 

YORUM

Yorumlar 0