Akıllı Telefonİnceleme

Pokémon GO Nasıl İndirilir, Nasıl Oynanır?

Bir süredir uluslararası basında kendisine yer bulan ve daha çıkmadan ‘büyük ilgi göreceği’ bilinen yapım, nihayet yayınlandı. Oyun listelerini sallayan yapıma dair sorular da gerek sosyal medya, gerekse e-mail üzerinden gelmeye başladı. Bizler de konuyla ilgili bir Pokémon GO incelemesi yapalım dedik. Ayrıca Pokémon GO nasıl indirilir, Pokémon GO nasıl oynanır ve Pokémon GO Türkiye’de oynanabiliyor mu gibi sıklıkla sorulara yanıtlar aradık. Başlıyoruz…

Öncelikle oyun, şimdilik sadece Android cihazlara indirilebiliyor, iPhone ve iPad’lere ise indirilemiyor. Kısa süre içinde ülkemizdeki bu eksikliğin giderilmesi bekleniyor. Ancak üzülmeyin, iOS cihazlarınıza da Pokémon GO indir işlemi yapabilirsiniz.

Pokémon GO Konusu ve Oynanışı

90’ların ortasında Japonya’da tasarlanan ve popüler bir çizgi film serisi haline dönüşen Pokémon’un mobil cihazlar için geliştirilen oyununda geleceğin oyun deneyimi sunuluyor. Artırılmış gerçeklik olarak adlandırılan bu deneyimde akıllı telefonunuzun kamerası kullanılıyor ve aldığınız görüntülerin üzerine nesneler geliyor.

Amacınız ise size hedef olarak verilen görevleri tamamlamak. Görevler ise bir yerdeki sanal karakterlerin bulunup yakalanması şeklinde.

Pokémon GO Nasıl İndirilir, Nasıl Oynanır? - 2

İlginç Detaylar

Oyun dışarıda oynanabiliyor, bu nedenle kendinizi bir restoranda ya da başka bir evin bahçesinde bulabilirsiniz. Avustralya polisi, oyunla ilgili bir duyuru bile yayınladı; duyuruda karşıdan karşıya geçerken oynamayın deniliyor; aksi halde Pokémon avlarken ölebilirsiniz! Çarpıcı…

Pokémon GO sosyal medya çılgınlığı da aldı başını gidiyor. Oyun oynarken fotoğrafını paylaşanların yanı sıra Pokémon’la ilgili hashtag’ler de listelerden inmiyor.

Pokémon GO Nasıl İndirilir, Nasıl Oynanır? - 3

Oyunun Güncel Puanlaması

Pokémon GO Türkiye’de Nasıl Oynanır?

Öncelikle birazdan okuyacaklarınız biraz tehlikeli. Ayrıca güvenli olmadığını da ekleyelim; özetle oyunun APK sürümleri indirilerek oynanabiliyor. Bir miktar teknik bir konu, biz yine de kısa süre içinde iOS sürümünün yayında olacağını belirtelim. Hatta 11 Temmuz haftasında Pokémon App Store üzerindeki yerini kesin olarak alacak.

Pokémon GO Android İndir

Pokémon GO iOS İndir

BENZER HABERLER

Bir Yorum

  1. verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim sayenizde birçok bilgi sahibi oldum takipteyim yeni paylaşımları bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu