Pokémon GO Sonrası Nintendo Hisseleri %9 Yükseldi

Pokémon GO Sonrası Nintendo Hisseleri %9 Yükseldi

Pokmon GO ile birlikte geri dönen Pokemon çılgınlığı borsada Nintendo'nun yüzünü güldürdü.

Pokémon çılgınlığı geri döndü. Nintendo’nun uzun süredir beklenen mobil oyunu Pokémon GO Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika’da yayınlandı. Diğer ülkelerdeki Pokémon hayranları ise bulundukları bölgeleri değiştirerek ya da APK indirerek bir şekilde oyunu oynamaya başladılar.

Başlamak ki ne başlamak… Oyunun lokasyon bazlı olması nedeniyle binlerce insanı sokaklara döküldü. Server’lar çöktü. Yaklaşık 2 gündür Türkiye dahil dünyanın her yerinden Pokémon GO’ya dair ilginç hikayeler aldı başını yürüdü. İnternet aleminin bugünlerdeki tek meşgalesi Pokémon GO oluverdi.

Nintendo bu sefer turnayı gözünden vurmuşa benziyor. Bu söylediklerimizi Tokyo Borsası’ndan gelen haberler de destekliyor. Pokémon GO’nun çıktığı günden bu yana köklü firma Nintendo’nun hisseleri %9 artmış durumda. Kısa sürede gerçekleşen bu artış firma açısından oldukça olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Pokémon GO Sonrası Nintendo Hisseleri %9 Yükseldi - 2

Söz konusu Pokémon olunca bir mobil uygulamanın firma gelirlerinde bu denli etkili olması şaşırtmıyor. Anlaşılan insanlar yıllardır istedikleri kalitede bir Pokémon oyunu görememiş olmanın özlemini Pokémon GO’dan çıkarıyorlar. Oyundaki bazı eksiklikler göze çarpsa da sunucuların doluluğu oyunun ne kadar sevildiğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Oyun henüz sadece Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika’da indirilebilir durumda. Bunun dışında iOS’te bölge değiştirerek, Android’de ise APK indirerek oyunu telefonunuza kurmanız mümkün.

Pokémon GO’yu yürümeyi seven, zayıflamak isteyen herkese tavsiye ediyoruz. İyi eğlenceler, cath’em all!

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0