Nissan IDS Concept 2020’de Yollara Çıkacak

Nissan IDS Concept 2020’de Yollara Çıkacak

Geleceğin otomobillerinden Nissan IDS Concept ile tanışmaya hazır mısınız? Çarpıcı görünüm tanımlaması onun için çok hafif kalıyor...

2020’de satışa sunulması beklenen Nissan IDS Concept, belki de hala resmi olarak konsept olduğu son fuarlarda. Geçen yıl Japonya’da tanıtılan modelin Leaf’in başarısından sonra seri üretimine geçilecek ‘planlama safhası’ otomobillerden biri olacağı kaydediliyor. Beklentiler de bir hayli yüksek.

nissan-2

Tasarımıyla harikulade görünüyor, klasik otomobil geçişlerine tamamen aykırı girinti ve çıkıntıları ile dahiyane imgeler barındırıyor. Neyse ki abartı farlara, ışıklandırma sistemlerine sahip değil, bunu yakın zamanda satışa sunulacak bir araç olmasına bağlayanlar çoğunlukta elbette.

Kapıları yana doğru açılıyor, Mini Cooper D Clubman’i (evet, sırf bu ikonik modelin adını anmak için yazdık) anımsatıyor adeta. Kuzey stilistliğinden izler de taşıyan koltukları ve genel hatlarıyla sofistike kokpitiyle de çarpıcı. Akıllı sürüş sistemine sahip olan araç, prototip lityum iyon pille donatılmış durumda. Nissan IDS Concept fiyat ise henüz belli değil.

 

YORUM

Yorumlar 0