Bayramda da Çalışanlar için Instagram Kullanım Önerileri [Huzur!]

Instagram’daki ‘Tatil’ Tehlikesine Hazır mısınız?

Bayramda da Çalışanlar için Instagram Kullanım Önerileri [Huzur!]

Bayram tatili başladı ve milyonlarca kişi tatil yerlerine akın ediyor. Peki ya tatilde de çalışanlar? İşte onlar için 'tüm okurlarını düşünen web sitesi' makalesi...

Türkiye’de 2 Temmuz itibarıyla başlayan 9 günlük tatil, milyonlarca kişinin yaşadıkları yerleri terk edip Güney sahilleri ya da Marmara, Ege gibi bölgelerdeki yazlık yerlerine akın etmelerine sahne oluyor. Bu arada İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin bayram döneminin tam da kalbinde, yoğun bir ‘yol çalışması’ sürecini sürdürmesi de ilginç. Örneğin İstanbul’dan Silivri ya da Tekirdağ gibi yazlık noktalara geçmek isteyenler, üç ayrı hat üzerinde de (Sahil Yolu, E-5, TEM) trafik ya da azaltılmış şerit durumları ile saç ve başlarını yolabilirler. Bu yüzden tatilcileri sakin olmaya davet ediyoruz. Elbette yola çıkacaklara, hem kendi hem de yakınlarının can güvenliği için araçlarını dikkatli kullanmaları, kurallara uymaları konularındaki gerekliğin önemini hatırlatıyoruz.

ibb-trafik-tatilGeldi, çattı!

Tatil dönemi sosyal ağlarda bolca havlu, güneş gözlüğü, deniz kenarı, gece kulübü, arkadaşlar, masalar, çeşitli içecekler anlamı da taşıyor. Özellikle Instagram’ı açtığınızda telefonunuzla istediğiniz kadar aşağılara ekranı kaydırın, bu tür fotoğrafların bitmediğini göreceksiniz. Bütün yılın stresini atmak isteyen ve yılda çok sınırlı tatil günü sayısı imkanına sahip kimseler için bu fotoğraflar adeta bir çılgınlık halini alacak.

Daha az sosyal medya

Tatile gidenler için sevindirici olan bu durum, elbette Ramazan Bayramı’nı evinde ya da çalışarak geçirecek kimseler için son derece can sıkıcı. Bu yüzden özellikle mağazacılık ya da her tür AVM içi çalışanına tavsiyemiz bir süre sosyal medyadan uzak durmaları. Yüksek seviyede stres yaratıcı ve psikolojinizi bozan görüntülerle karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz.

sailing-holiday-intro

Tatilciler, siz de daha az kıskandırıcı olun!

Öte yandan tatilcilere de abartmamaları gerektiğini hatırlatmak gerekli. Şunu unutmayın ki tüm dostlarınız tatile çıkmıyor, hatta bazıları çalışacak. Bunları düşünerek daha az sayıda ve daha az ‘kıskandırıcı’ fotoğraflar paylaşmanızı öneriyoruz.

Psikolog Nesrin Altınel: Siz de boş metropollerin tadını çıkarın…

Psikolog Nesrin Altınel, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor; “Tatile çıkamayacaklara tavsiyem, olumlu düşünmeleri ve örneğin metropollerin daha boş olmasının tadını çıkarmaları. Daha önce kalabalık nedeniyle yapmaya fırsat bulamadıkları şeyleri yapabilir, daha önce saatler süren yolculuklarla gidilebilen yerlere kısa süre içinde gidebilirler.”

IMG_4498
Instagram’da önümüzdeki günlerin olmazsa olmaz fotoğraflarından birine örnek (yani hazırlıklı olmanız için).

IMG_4499

Tatile gitmeyen okurunu da düşünen web sitesi olarak her yeri blurladık.

YORUM

Yorumlar 0