Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 7

Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 7

BioShock serisi The Collection uyarlaması, System Shock Remaster'ının Kickstarter başarısı ve Pokemon GO ile ilgili detaylar yazımızda...

BioShock serisi Remaster Collection olarak geliyor!

Bioshock serisinin geliştiricisi 2K Games; BioShock, BioShock 2 ve BioShock Infinite üçlemesini tek bir oyunda birleştirip BioShock the Collection olarak PS4 ve Xbox One platformları için piyasaya süreceği ile ilgili görselleri kendi resmi sitesine yanlışlıkla yükledi ve haberler yayılınca sildi.

Oyuncuların ve geliştiricilerin paylaşımlar yaptığı NeoGaf topluluk forumunda bir kullanıcının çabaları sonucu ulaştığı görseller serinin BioShock the Collection olarak piyasaya sürüleceğini işaret ediyordu. Yanlışlıkla eklenen ve sonrasında kaldırılan bu görsellere ek olarak oyun açılış sayfasının da resmi siteye eklenip kaldırılmasıyla teslim olan 2K Games bir trailer yayınlayarak yeni BioShock The Collection’i tanıttı. İşte o trailer:

BioShock The Collection 13 Eylül’de PC, Xbox One ve PS4 platformları için çıkış yapacak.

System Shock Remaster’ı Kickstarter’da görücüye çıktı.

FPS/RPG türünün benzersiz örneklerinden olan ve orjinali 1994 yılında yayınlanmış System Shock’un yenilenen versiyonu üzerine çalışıldığı Nightdive Studios tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu.

Citadel istasyonunun hafızalarımızda kalan kaçınılmaz aksiyonu, günümüz modern oyunlarında olduğu gibi Unity oyun motoru ile yenilenmiş mekanikler, silahlar, düşmanlar, mekanlar ile yeniden yaşatılacak. Oyun arayüzünün de değiştirileceğini belirten geliştirici ekipte orjinal oyuna katkı sağlamış isimlerin bulunması bir yana dursun, Fallout 2 ve Star Wars: Knights of the Old Republic II gibi yapımlarda görev almış Chris Avellone‘un da bulunması şimdiden merak uyandırıcı. İşte, müziklerinin de oyunda gerginlik seviyemizi katlayacağını anladığımız trailer:

Kickstarter‘da an itibariyle 900 bin dolar hedeflemiş ve 534 bin dolardan fazla toplayan projenin bağışçılarına sunduğu hediyeler de iştahlandıracak cinsten. System Shock meraklıları bağış meblağlarına göre, oyun içerisine portresini koydurabilecek, özel partilere davet edilme şansı elde edecek ve System Shock desenli özel tasarım bir Razer bilgisayara sahip olabilecek.

Aralık 2017’de PC (Windows) ve Xbox One için çıkış yapması planlanan System Shock Remaster’in demo versiyonuna Steam, GOG.com ve Humble Store üzerinden erişebilirsiniz.

Mobil oyunlara yeni bir soluk getirecek Pokémon GO’nun beta testi sona erdi!

Niantic tarafından geliştirilen ve sanal dünya ile gerçek dünyayı arttırılmış gerçeklik ile birleştirecek Pokémon GO’nun Temmuz ayı içinde IOS ve Android telefonlar için çıkması planlanıyor.

pokemon-go-compilation_2058.0

Amerika’da başlayan beta test sürecinde olumlu geri bildirimler alan Ingress benzeri bir tema ile geliştirilmiş çok oyunculu desteği bulunan oyunda, akıllı telefonunuzun kamerasını ve GPS fonksiyonlarını kullanarak, Pokémon karakterlerini bulunduğunuz harita üzerinde yakalayarak geliştirebilecek ve diğer oyuncularla mücadele edebileceksiniz. Geliştiricileri tarafından bir sosyal deney olarak tanımlanan ve Pokémon ruhunu gerçek dünyaya taşıyacak oyunun, yayınlanan tanıtım fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz. İyi seyirler.

Yazar: Beril Koç
Twitter: @berilkoc

YORUM

Yorumlar 0