Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 6

Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 6

‪Forza Horizon 3‬'ün ‪‎GTAV‬ Remake videosu, ‪Tekken 7‬'nin PC ve Xbox One'a çıkışı, 3D Printerların oyunlara dokunuşu ve ‪Uncharted 4‬'ün yeni içerik paketi. İşte detaylar...

Forza Horizon 3’ün nefes kesen tanıtım videosu GTA V’te yeniden oynatıldı!

GTA V, sunduğu sonsuz mod desteği ile oynarken zevk aldığınız oyun türlerinin neredeyse hepsine bürünebilen bir hal almış durumda. Sinematik modlarının oyuna eklenmesiyle çoğalan uyarlama videoları da bunun en güzel örneklerinden.

Daha önce, bizim de yazımızda paylaşmış olduğumuz ve üzerine tıklayarak ulaşabileceğiniz Battlefield 1 trailer videosu için Grand Theft Auto V’de yapılan uyarlamanın bir benzeri, bu sefer GtaGamer222 isimli Youtube kanalı tarafından Forza Horizon 3 videosu için yapıldı. İşte o video:

Videonun orjinalini izlemek ve Forza Horizon 3 hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ilgili yazımıza, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Watch Dogs 2’de, 3B Yazıcı teknolojisi ile üretim imkanı!

Bildiğiniz üzere, Watch Dogs serisinde teknolojiye hakim hacker bir karakteri yönetiyoruz. Aşağıdaki tanıtım videosunda yakaladığımız ayrıntılarda, Watch Dogs 2’de yönlendireceğimiz hacker bu sefer Drone ve 3B yazıcı gibi farklı teknolojik donanımlara sahip olacak.

Trailer’da, tasarladığımız silahı 3B yazıcı ile bastığımız görülüyor. Böylelikle Watch Dogs 2’nin, crafting (kendi çabalarımızla üretim) sistemi de günümüz teknolojisinden payını almışa benziyor.

Watch Dogs 2, 11 Kasım 2016 tarihinde PC, Playstation 4 ve Xbox One için yayınlanacak.

Tekken 7 PlayStation’dan sonra Xbox One ve PC platformları için de yayınlanacak!

Dünya çapında 45 milyondan fazla satın alınmış, geniş bir hayran kitlesine sahip Tekken 7 için yapımcısı BANDAI NAMCO Entertainment‘tan müjde niteliğinde haberler geldi. Tekken 7, PlayStation 4 versiyonuna ek olarak Xbox One ve serinin tarihinde ilk defa PC platformları için çıkış yapacak.

Yeni eklenen karakterler de dahil 30’dan fazla karakter ile oynama şansı bulacağımız Tekken 7’de, Street Fighter serisinden tanıdığımız Akuma‘da meşhur Shotokan-stili hareketleriyle de bizlerle olacak.

Unreal Engine 4 oyun motorunun kullanılacağı ve oyun içinde göz alıcı sinematikleri izleyebileceğimiz Tekken 7, 2017’nin ilk aylarından itibaren PS4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir olacak. Aşağıda, Tekken 7’nin E3 2016’da yayınlanmış sinematik tanıtım filmini izleyebilirsiniz:

Uncharted 4: A Thief’s End için yeni içerik paketi 29 Haziran’da yayınlanacak!

Mayıs ayında çıkışıyla beraber olumlu övgüler alan Naughty Dog efsanesi Uncharted serisinin son oyunu A Thief’s End için 29 Haziran’da, multiplayer maçlar için yeni haritalar, team deathmatch, güçlendiriciler, silahlar ve skin’lerin bulunduğu bir DLC yayınlanacak. Triple Pack sahipleri için DLC ile birlikte ekstra özellikler de eklenmiş olacak. Uncharted 4 için 2017 baharına kadar yayınlanması planlanan DLC serilerinin tüm detaylarını ve getirdiği yenilikleri bütünüyle görmek istiyorsanız, aşağıdaki resme göz atabilirsiniz.

uncharted4allDLC
Uncharted serisiyle gelen büyük bir yenilik ise, yayınlanması planlanan tüm eklenti paketlerinin (DLC) oyunu satın almış olanlar için ücretsiz olacağının duyurulması oldu. Sıkça karşılaştığımız üzere, oyun geliştiricileri ve yayıncılar için oyundan kazanç elde etme yöntemlerinden biri olan eklenti paketleri genelde ücretli bir şekilde karşımıza çıkmakta. Uncharted 4 oyuncularının daha fazla içeriğe ücretsiz bir şekilde ulaşabilmesi oyunu kesinlikle daha fantastik kılan etmenlerden “sadece” biri. Naughty Dog’un bu tutumunun da oyun satışlarını arttıracağını ve tutkulu Uncharted 4 oyuncularının para engeli olmadan oyundan keyif almaya devam edeceklerini söyleyebiliriz.

Bu hafta çıkacak oyunlar: 

– 28 Haziran
The Division: Underground DLC (PC, Xbox One)
The Technomancer (PC, PS4, Xbox One)
LEGO Star Wars: The Force Awakens (3DS, PC, PS3, PS4, Vita, Wii U, Xbox 360, Xbox One)
Star Ocean: Integrity and Faithlessness (PS4)
JoJo’s Bizarre Adventure: Eyes of Heaven (PS4)
Zero Escape: Zero Time Dilemma (3DS, Vita)
Grand Kingdom (PS4, Vita – retail)
Prison Architect (PS4, Xbox 360, Xbox One)
Resident Evil 5 (PS4, Xbox One)
God Eater Resurrection (PS4, Vita)
Terraria (Wii U)
7 Day to Die (PS4)
A Boy and His Blob (PS3)
Castles (PS4)
Full Mojo Rampage (PS4, Xbox One)
Heart & Slash (PS4)
Pharaonic (PS4)
Spy Chameleon (PS4)
Steredenn (PS4)

– 29 Haziran
Inside (Xbox One)

– 30 Haziran
Doodle God (PS4)
Panda Run (Vita)

Hatırlatma: Battlefield 4: Second Assault DLC artık ücretsiz! (Buraya tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz.)

Yazar: Beril Koç
Twitter: @berilkoc

YORUM

Yorumlar 0